GetBack: agencja S&P przywróciła ratingi kredytowe i obniżyła ich poziom

Z rynku

Agencja Standard and Poor's przywróciła długo- i krótkoterminowy rating kredytowy GetBack w restrukturyzacji, obniżając je jednocześnie do poziomu D/D.

Logo GetBack
Źródło: Materiały prasowe GetBack

Agencja Standard and Poor's przywróciła długo- i krótkoterminowy rating kredytowy GetBack w restrukturyzacji, obniżając je jednocześnie do poziomu D/D.

Agencja #StandardandPoors przywróciła długo- i krótkoterminowy #rating kredytowy #GetBack w restrukturyzacji, obniżając je jednocześnie do poziomu D/D

"24 kwietnia 2018 r. zawiesiliśmy nasze ratingi z powodu braku informacji po ich umieszczeniu w na negatywnej liście obserwacyjnej. Ponieważ otrzymaliśmy dodatkowe informacje, wznawiamy nasze ratingi w odniesieniu do GetBack i obniżamy je do do D/D z B/B" - czytamy w raporcie S&P.

Postępowanie ws. restrukturyzacji zadłużenia GetBack

"11 maja 2018 roku Sąd Rejonowy we Wrocławiu ustanowił postępowanie w sprawie restrukturyzacji zadłużenia GetBack, i oczekujemy, że przedsiębiorstwo albo zawrze umowę restrukturyzacyjną, albo ogłosi bankructwo w najbliższej przyszłości" - czytamy także.Czytaj także: Wstępna strata netto GetBack za rok 2017 wyniesie ok. 1 mld zł >>>

Agencja S&P Global Ratings zawiesiła ratingi kredytowe GetBacku 24 kwietnia, podając, że w związku z faktem, iż GetBack doświadcza trudności z pełną i terminową spłatą co najmniej jednej z prywatnych emisji obligacji, nie byłaby w stanie zapewnić wystarczających informacji na temat warunków spłaty tej emisji oraz płynności emitenta, by ocenić ratingi GetBacku.S&P podał wówczas, że jeśli spółka będzie w stanie dostarczyć informacje w ciągu 90 dni, przeprowadzi przegląd oceny ratingu.

S&P Global Ratings umieścił 18 kwietnia ratingi długo- i krótkoterminowy GetBack (oba na poziomie B) na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym.GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: