Getin dołączy do Blika w kwietniu

Polecamy

A to nie jedyna nowość, jaką bank wprowadzi podczas aktualizacji bankowości mobilnej planowanej na przełomie I i II kw. przyszłego roku

A to nie jedyna nowość, jaką bank wprowadzi podczas aktualizacji bankowości mobilnej planowanej na przełomie I i II kw. przyszłego roku

Jak powiedziała mi Natalia Załęcka, dyrektor departamentu "Digital" w Getin Noble Banku, aktualizacja aplikacji jest już niemal gotowa. W ciągu najbliższych dni mają rozpocząć się jej wewnętrzne testy. Natomiast klienci powinni uzyskać do niej dostęp za kilka miesięcy.

Wśród najważniejszych elementów nowej bankowości mobilnej Getinu, jakie bank zamierza przy tej okazji wprowadzić, jest przede wszystkim integracja z aplikacją bankową aplikacji płatniczej Getin Wallet, za pomocą której dziś klienci mogą korzystać z płatności HCE. - Chcielibyśmy, by docelowo klienci mogli korzystać z HCE zarówno od Visy jak i od MasterCarda. Jednak stanie się to w późniejszym terminie. Na razie pozostanie możliwość dokonywania płatności kartami MasterCarda - powiedziała Natalia Załęcka.

Technologia HCE umożliwia dokonywanie płatności smartfonem na podobnej zasadzie jak bankową kartą zbliżeniową. Dane potrzebne do transakcji przechowywane są w tzw. chmurze obliczeniowej, z którą łączy się aplikacja zainstalowana na smartfonie. Obecnie HCE oferują trzy banki. Oprócz Getinu także Pekao i BZ WBK. Tylko ten ostatni zintegrował HCE z bankowością mobilną i okazało się, że takie rozwiązanie klienci zaakceptowali. Od października, kiedy bank udostępnił je komercyjnie, zaczęło z niego korzystać prawie 20 tys. klientów. Z rozwiązania Getin Wallet, które funkcjonuje od września, jak na razie korzysta niecały tysiąc osób.

To jednak nie wszystkie zmiany, jakie czekają użytkowników aplikacji Getinu. - Przy okazji aktualizacji, do której dojdzie na przełomie I i II kw. przyszłego roku, zamierzamy też udostępnić klientom możliwość korzystania z systemu płatności mobilnych Blik - powiedziała Natalia Załęcka. Getin stanie się wówczas pierwszym bankiem spoza instytucji zakładających Blika, który udostępni to rozwiązanie swoim klientom.

Przypomnę, że obecnie mogą z niego korzystać użytkownicy rachunków Aliora, BZ WBK, ING, mBanku, Millennium, PKO oraz należących do dwóch z nich Inteligo i Orange Finanse. Banki te są akcjonariuszami spółki Polski Standard Płatności, który jest administratorem systemu Blik.

Źródło: www.cashless.pl

Udostępnij artykuł: