Getin Holding ma zgodę organu antymonopolowego na sprzedaż Idea Bank Rumunia

Z rynku

Rumuński organ antymonopolowy - Consiliul Concurenţei - oraz Najwyższa Rada Obrony Narodowej Rumunii wydały decyzję o braku sprzeciwu w odniesieniu do planowanej sprzedaży akcji Idea Bank Rumunia, podał Getin Holding.

Logo Getin Holding
Źródło: Getin Holding

Rumuński organ antymonopolowy - Consiliul Concurenţei - oraz Najwyższa Rada Obrony Narodowej Rumunii wydały decyzję o braku sprzeciwu w odniesieniu do planowanej sprzedaży akcji Idea Bank Rumunia, podał Getin Holding.

"Zarząd Getin Holding [...] w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 28/2021 z dnia 2 czerwca 2021 roku, dotyczącego zawarcia przez emitenta wraz z Getin International S.A. w likwidacji we Wrocławiu, jako sprzedający, z Banca Transilvania S.A. z siedzibą w Klużu-Napoce, Rumunia i BT Investments S.R.L. z siedzibą w Klużu-Napoce, Rumunia, jako kupującymi, warunkowej umowy sprzedaży m.in. akcji Idea Bank Rumunia, informuje, że dzisiaj powziął informację o wydaniu przez Najwyższą Radę Obrony Narodowej Rumunii (Consiliul Suprem de Apărare a Ţării) decyzji, zgodnie z którą nie stwierdzono okoliczności, które mogłyby wywoływać ryzyko lub zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego w związku z przejęciem kontroli nad Idea Bank Rumunia oraz spółkami zależnymi, a ponadto właściwy rumuński organ antymonopolowy (Consiliul Concurenţei) wydał decyzję o braku sprzeciwu w odniesieniu do planowanego procesu koncentracji" - czytamy w komunikacie.

Tym samym spełnił się jeden z określonych w warunkowej umowie sprzedaży z 2 czerwca 2021 roku warunków przeniesienia własności akcji Idea Bank Rumunia, podano również.

Czytaj także: Getin Holding: Narodowy Bank Rumunii wydał zgodę na sprzedaż Idea Bank Rumunia >>>

13 września br. Banca Transilvania uzyskał zgodę Narodowego Banku Rumunii na kupno akcji Idea Bank Rumunia.

Przeniesienie własności akcji jest warunkowane uzyskaniem odpowiednich zgód rumuńskich urzędów

Przeniesienie własności akcji jest warunkowane uzyskaniem odpowiednich zgód rumuńskich urzędów: organu antymonopolowego, Najwyższej Rady Obrony Narodowej Rumunii, Narodowego Banku Rumunii oraz Rumuńskiego Organu Nadzoru Finansowego.

Grupa Getin Holding prowadzi działalność operacyjną w 7 branżach (bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring). Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: