Getin Holding: Narodowy Bank Rumunii wydał zgodę na sprzedaż Idea Bank Rumunia

Z rynku

Banca Transilvania uzyskał zgodę Narodowego Banku Rumunii na kupno akcji Idea Bank Rumunia, podał Getin Holding.

Logo Getin Holding
Źródło: Getin Holding

Banca Transilvania uzyskał zgodę Narodowego Banku Rumunii na kupno akcji Idea Bank Rumunia, podał Getin Holding.

"Zarząd Getin Holding S.A. z siedzibą we Wrocławiu w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 28/2021 z dnia 02 czerwca 2021 roku, zawierającego informację o zawarciu przez emitenta wraz z Getin International S.A. w likwidacji we Wrocławiu, jako sprzedający, z Banca Transilvania S.A. z siedzibą w Klużu-Napoce, Rumunia i BT INVESTMENTS S.R.L. z siedzibą w Klużu-Napoce, Rumunia, jako kupującymi, warunkowej umowy sprzedaży m.in. akcji Idea Bank S.A. z siedzibą w Bukareszcie, Rumunia, emitent niniejszym informuje, że w dniu 10 września 2021 roku Narodowy Bank Rumunii wydał zgodę na nabycie przez kupujących akcji Idea Bank Rumunia" - czytamy w komunikacie.

Łączna cena za aktywa wyniesie ok. 43 mln euro

W czerwcu br. Getin Holding wraz z Getin International w likwidacji (GISA) zawarł warunkową umowę sprzedaży przez Holding akcji Idea Bank Rumunia oraz sprzedaży przez GISA akcji banku i spółki Idea Investment na rzecz Banca Transilvania i BT Investments. Łączna cena za te aktywa wyniesie ok. 213 mln RON (tj. ok. 43 mln euro).

Przeniesienie własności akcji jest warunkowane uzyskaniem odpowiednich zgód rumuńskich urzędów

Przeniesienie własności akcji jest warunkowane uzyskaniem odpowiednich zgód rumuńskich urzędów: organu antymonopolowego, Najwyższej Rady Obrony Narodowej Rumunii, Narodowego Banku Rumunii oraz Rumuńskiego Organu Nadzoru Finansowego.

Grupa Getin Holding prowadzi działalność operacyjną w 7 branżach (bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring). Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: