Getin Noble Bank będzie zwalniać. Pracę straci „nie więcej niż 320 osób”

Z rynku

Getin Noble Bank (GNB) planuje zwolnienia nie więcej niż 320 osób w związku ze zmianami struktury organizacyjnej, podał bank.

Getin Noble Bank - Logo
Getin Noble Bank - Logo (źródło: Getin Noble Bank)

Getin Noble Bank (GNB) planuje zwolnienia nie więcej niż 320 osób w związku ze zmianami struktury organizacyjnej, podał bank.

Efektem planowanej zmiany struktur organizacyjnych #GetinNobleBank będą zwolnienia nie więcej niż 320 osób

"W związku z bieżącą optymalizacją kosztów i stałym zwiększaniem efektywności biznesowej zarząd Getin Noble Banku podjął decyzję o dalszej centralizacji działań realizowanych w ramach obszaru operacji oraz reorganizacji funkcji windykacji terenowej" - czytamy  w komunikacie.

Reorganizacja struktur banku

Efektem planowanej zmiany struktur organizacyjnych będą zwolnienia nie więcej niż 320 osób.Czytaj także: Getin Noble Bank: 88,54 mln zł straty netto w II kw. 2019 r. Brak możliwości uzyskania dodatnich wyników w tym roku?

"Decyzja o reorganizacji struktur banku ma na celu poprawę efektywności i optymalizację kosztów. Wybranym grupom pracowników zaproponujemy zmianę miejsca pracy w rozbudowywanym centrum operacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Warszawie. Wszystkim osobom objętym zwolnieniami zaoferujemy wewnętrzne wsparcie w zakresie poszukiwania pracy, tzw. outplacement" - powiedziała członek zarządu Getin Noble Banku Maja Stankowska, cytowana  w komunikacie.Czytaj także: Kłopoty Idea Banku i Getin Banku mogą obciążyć cały sektor bankowy >>>

Poprawa efektywności i wyników finansowych

Celem podejmowanych działań jest poprawa efektywności i wyników finansowych banku w perspektywie średnioterminowej, podano także.Bank zatrudnia blisko 4 800 pracowników.Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: