Getin Noble Bank udostępnił produkcyjną wersję API PSD2

Z rynku

Getin Noble Bank - Logo
Getin Noble Bank - Logo (źródło: Getin Noble Bank)

Getin Noble Bank oficjalnie włączył się w realizację koncepcji „otwartej bankowości” zawartej w dyrektywie PSD2. Bank właśnie uruchomił produkcyjne GetinAPI, za pośrednictwem którego licencjonowane podmioty trzecie mogą już świadczyć swoje usługi. Ponadto interfejs umożliwi budowanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań odpowiadających na potrzeby rynku.

#GetinNobleBank oficjalnie włączył się w realizację koncepcji „otwartej bankowości” zawartej w dyrektywie #PSD2 #API

Udostępnienie środowiska produkcyjnego GetinAPI otwiera nowe możliwości dla tworzenia usług przez TPP. W skrócie – klient banku korzystając za usług podmiotów zewnętrznych może w bezpieczny sposób zlecić usługę inicjowania płatności (PIS), skorzystać z usługi informacji o rachunku (AIS) czy też usługi potwierdzenia dostępności środków na rachunku płatnika (CAF). Interfejs został opracowany w oparciu o standard polskiego sektora płatności tzw. PolishAPI.

Więcej najnowszych wiadomości o Getin Noble Banku >>>

– Udostępnienie produkcyjnego GetinAPI to kolejny krok w budowaniu innowacyjnego i otwartego na współpracę z innymi podmiotami banku. Tworząc nasz interfejs pomyśleliśmy zarówno o wygodzie jak i bezpieczeństwie naszych Klientów. Dostęp do środowiska testowego uzyskało kilkanaście podmiotów. Mamy nadzieję, że już wkrótce zaoferują naszym Klientom korzystanie ze swoich usług.  – mówi Dariusz Królak, Kierownik Wydziału Sprzedaży Mobilnej i Internetowej w Getin Noble Banku.

Portal dla deweloperów Getin Noble Banku znajduje się na tej stronie >>>

 

Źródło: Getin Noble Bank
Udostępnij artykuł: