GFT zatrudnia w Polsce już ponad 900 specjalistów, którzy pomagają budować banki w chmurze

Z rynku

GFT Poland, międzynarodowa firma dostarczająca usługi IT dla bankowości, ubezpieczeń i przemysłu, zatrudnia już ponad 900 specjalistów. W pierwszych trzech kwartałach 2020 roku do GFT przyszło 220 nowych pracowników, z czego znakomita większość onboardowana była zdalnie ‒ poinformowała Firma.

e-bank, elektroniczna bankowość
Fot. stock.adobe.com / doomu

GFT Poland, międzynarodowa firma dostarczająca usługi IT dla bankowości, ubezpieczeń i przemysłu, zatrudnia już ponad 900 specjalistów. W pierwszych trzech kwartałach 2020 roku do GFT przyszło 220 nowych pracowników, z czego znakomita większość onboardowana była zdalnie ‒ poinformowała Firma.

Pod koniec trzeciego kwartału GFT sfinalizowało swój najbardziej pionierski projekt, który był realizowany głównie z Polski: na rynek trafił jeden z pierwszych wirtualnych banków na świecie.

Po udanym debiucie w polskim sektorze finansowym (do 2019 roku firma obsługiwała wyłącznie zagranicznych klientów), GFT rozpoczyna w kraju działalność również w obszarze Industry.

W pierwszych trzech kwartałach powitaliśmy w firmie 220 nowych pracowników, a do końca roku będzie ich 260.

Polskie oddziały GFT mieszczą się w Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Inżynierowie firmy to w głównej mierze kadra seniorska, która specjalizuje się w realizacji projektów między innymi dla największych banków świata.

260 nowych pracowników do końca roku

W okresie pandemii pracownicy GFT w 15 krajach pracują z domów, ale polski oddział nie zwalnia tempa rozwoju.

‒ COVID nauczył nas jak sprawnie pracować zdalnie i w ten sposób komponować zespoły. W pierwszych trzech kwartałach powitaliśmy w firmie 220 nowych pracowników, a do końca roku będzie ich 260.

Zaczęliśmy też zatrudniać ludzi, którzy mieszkają poza naszymi miastami. To pozwala nam pracować z wieloma utalentowanymi ekspertami z całej Polski, a dla firmy jest kolejnym krokiem w New Normal – mówi Wojciech Mach, Dyrektor Zarządzający GFT Poland.

Czytaj także: Wirtualny bank, multicloud dla giełdy i bezpieczne lądowanie w chmurze

Ważny cel: utrzymać zespół

‒ Wzrost firmy zawdzięczamy ciężkiej pracy wielu osób i to też pomogło nam dotrzymać słowa danego na początku roku.

Ponad 25% pracowników naszej firmy to osoby ze stażem powyżej pięciu lat.

Obiecaliśmy, że zrobimy wszystko, by utrzymać zespół w komplecie, pomimo niepewności i problemów związanych z COVID-19 u niektórych naszych klientów.

Takie podejście sprawia, że ponad 25% pracowników naszej firmy to osoby ze stażem powyżej pięciu lat. Teraz będziemy musieli włożyć wiele wysiłku w to, żeby utrzymać odpowiednią kulturę pracy w zespołach rozproszonych, bo zdecydowaliśmy o wprowadzeniu możliwości zdalnego wykonywania obowiązków na stałe tam, gdzie projekty na to pozwolą – dodaje Wojciech Mach.

Wirtualny bank w Hong Kongu dla Cyfrowych Tubylców

W ostatnim kwartale niespełna setka inżynierów GFT Poland sfinalizowała jeden z najciekawszych projektów realizowanych przez GFT globalnie. Na rynek w Hong Kongu trafił pionierski wirtualny bank, który jest efektem współpracy brytyjskiego giganta bankowości z regionalnym dostawcą usług telekomunikacyjnych i biurem podróży online.

Od momentu jego zaplanowania do wejścia z bogatym wachlarzem usług na rynek minęło 18 miesięcy, a dziś, po zaledwie miesiącu funkcjonowania, bank ma już 35 000 zarejestrowanych klientów.

‒ Hong Kong Monetary Authority, czyli rodzaj centralnego banku w Hong Kongu, zauważył potrzebę innowacji w sektorze finansowym i zadecydował o przyznaniu licencji bankowych dla ośmiu podmiotów, które chciały zainwestować w banki bez fizycznych placówek.

Po zaledwie miesiącu funkcjonowania, bank ma już 35 000 zarejestrowanych klientów.

Z tej licencji, w porozumieniu z partnerami, skorzystał doświadczony brytyjski bank. Wykonał niesamowity zwrot w kierunku nowego klienta i stworzył zupełnie nową organizację, która korzysta z jego doświadczeń bankowych. Wychodzi jednocześnie naprzeciw oczekiwaniom konkretnej grupy użytkowników – młodych Digital Natives.

Zapewnia natychmiastowy dostęp do pieniędzy niezależnie od miejsca i czasu, pozwalając na przykład na wydanie decyzji kredytowej w ciągu 30 sekund od złożenia wniosku – mówi Przemysław Juszkiewicz, Delivery Manager GFT Poland, który zarządza zespołem odpowiedzialnym za budowę i rozwijanie banku.

Czytaj także: Firmy technologiczne bez opłat mogą korzystać z pierwszej w Polsce piaskownicy technologicznej

‒ Budowa kompletnego banku wirtualnego w chmurze to jeden z najciekawszych technologicznie projektów w portfolio GFT, interesujący również przez jego pionierski charakter.

Zespoły z Polski mogą w tej chwili towarzyszyć największym bankom świata w ich drodze do chmury.

Doświadczenie w realizacjach typu greenfield, gdzie zaczynamy praktycznie od pustej konsoli i musimy zbudować bank od zera to niesamowita przygoda, wymagająca dużej dojrzałości, właściwego doboru ekspertów, umiejętności pracy w bardzo dynamicznym środowisku i doboru często bardzo nowych technologii – my lubimy trudne projekty!

Takie doświadczenie sprawia, że zespoły z Polski mogą w tej chwili towarzyszyć największym bankom świata w ich drodze do chmury – komentuje Wojciech Mach.

Inkubator technologiczny – Industry 4.1

W ramach firmy powstał również nowy inkubator technologiczny – Industry 4.1. Ma on za zadanie rozwijać kompetencje specjalistów w obszarze IoT, jak też rozbudowę zespołu o ekspertów wyspecjalizowanych w obsłudze należącej do GFT platformy Sphinx Open.

Platforma jest narzędziem do kompleksowego monitoringu dużych obiektów przemysłowych czy logistycznych. W chwili obecnej jest zaimplementowana m.in. na jednym z dużych niemieckich lotnisk.

Czytaj także: Przed IT@BANK 2020: kim jest cyfrowy tubylec?

Źródło: GFT Polska
Udostępnij artykuł: