Ghelamco Poland wybuduje nową siedzibę mBanku w Łodzi

Bankowość

Nowa siedziba banku - Przystanek mBank - powstaje przy ulicy Kilińskiego 74 w Łodzi i zaoferuje łącznie ok. 24 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Projekt jest już w realizacji, a najemca przejmie swoje powierzchnie w III kwartale 2017 roku. Inwestorem oraz deweloperem projektu jest firma Ghelamco Poland.

Przystanek mBank to pierwszy projekt realizowany przez Ghelamco Poland w Łodzi. Obiekt będzie główną siedzibą dla pracowników Grupy mBanku w Łodzi. Bank zajmie całą powierzchnię biurową w nowym budynku, czyli ok. 24 000 m2. Umowa najmu została zawarta na okres 12 lat, a mBank do swojej nowej siedziby przeniesie się w 2017 roku.

Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzył nas mBank. Jesteśmy dumni, że z takim partnerem możemy zrealizować projekt na łódzkim rynku nieruchomości. Wybudujemy nie tylko siedzibę dla banku – nasz projekt w ciekawy i harmonijny sposób połączy nowoczesność z historyczną zabudową Łodzi – komentuje Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland.

Łódź od lat jest jednym z najważniejszych ośrodków dla mBanku, w tym miejscu narodziła się i rozwija bankowość detaliczna, na rzecz której pracuje dziś ponad 2 tys. osób. Obecnie mBank ulokowany jest w kilku budynkach, a więc nowa siedziba będzie oznaczała znaczącą poprawę komfortu pracy dla wszystkich naszych pracowników. Dodatkowo, bliskość dworca kolejowego Łódź Fabryczna pozwoli na szybkie i bezproblemowe połączenie z warszawską centralą – komentuje Jacek Popiołek, Dyrektor Departamentu Zarządzania Nieruchomościami, mBank.

Przystanek mBank

Nowa siedziba mBanku zlokalizowana jest przy ul. Kilińskiego 74 w samym centrum Łodzi i będzie jednym z najnowocześniejszych biurowców w mieście. Przystanek mBank będzie mieć sześć kondygnacji naziemnych i 25 metrów wysokości. Nowoczesny obiekt biurowy zostanie zintegrowany z dwoma istniejącymi na tym terenie zabytkowymi budynkami: pałacykiem oraz oficyną, które zostaną harmonijnie włączone do projektu.

W ramach Przystanku mBank powstanie podziemny parking na ok. 180 miejsc postojowych. Dla rowerzystów przewidziano odpowiednią infrastrukturę wraz z pełnym zapleczem (szatnie, prysznice) i 140 miejsc postojowych.

Teren wokół inwestycji zostanie starannie zaaranżowany, wypełniony zielenią i elementami małej architektury, co stworzy atrakcyjną przestrzeń dla pracowników banku.

Źródło: Ghelamco Poland

Udostępnij artykuł: