Giełda: NewConect

Pisma

Rynek NewConnect jest rozwiązaniem dla firm o kapitalizacji do ok. 20 mln zł, opartych na aktywach niematerialnych, działających w sektorach innowacyjnych - IT, biotechnologia, energia alternatywna, doradztwo, reklama, marketing, media elektroniczne. Czy to opinia na wyrost?

Andrzej Filipek

Rynek rozpoczął notowania 30 sierpnia 2007 r. w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie na rynku NewConect notowanych jest 417 walorów (dane GPW z 7 września 2012 r.). Według informacji zawartych na stronie (http://www. newconnect.pl/index.php?page=o_rynku) NewConnect to nowoczesny rynek finansujący dynamiczne przedsiębiorstwa. Niewielkie wymogi formalne (dopuszczeniowe oraz wynikające z obowiązków informacyjnych), niskie koszty debiutu i notowań oraz doskonała ekspozycja firmy na inwestorów, jak również prestiż i renoma organizatora rynku czy promocja i rozpoznawalność firmy to atuty tego rynku. Jednak charakterystyczny dla tego typu rynku jest stosunkowo większy poziom ryzyka. NewConnect w założeniu ma także stanowić początek kariery giełdowej dla notowanych przedsiębiorstw dzięki tańszej możliwości pozyskania kapitału.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: