Giełda: P.R.E.S.C.O. podwaja skalę biznesu

KF 2013.01-03 (styczeń - marzec 2013)

Podwojenie skali biznesu w porównaniu do przychodów z roku 2011, blisko 80 mln zł przeznaczone na inwestycje, wzrost udziału w rynku wierzytelności finansowych o 4,1 proc. rok do roku oraz zrealizowana strategia wejścia w nowy segment rynku i dotrzymanie obietnic złożonych akcjonariuszom przy debiucie spółki na GPW - w ten sposób P.R.E.S.C.O. podsumowuje korzyści z wejścia na giełdę.

Maciej Małek

Spółka zadebiutowała na rynku regulowanym GPW 29 lipca 2011 r. i pozyskała z emisji 22,2 mln zł. Środki z oferty publicznej pozwoliły P.R.E.S.C.O. na realizację inwestycji w wierzytelności wystawiane na sprzedaż przez instytucje finansowe na niespotykaną przed debiutem skalę. Pierwszą z nich był zakup portfela wierzytelności od Euro Banku, na który przeznaczono 9,2 mln zł. Dzięki zwiększeniu rozpoznawalności i transparentności po uzyskaniu statusu spółki notowanej na rynku głównym GPW, P.R.E.S.C.O. z sukcesem uplasowała też emisje trzech serii obligacji korporacyjnych – B, C i D. Obecnie wszystkie z nich znajdują się w obrocie na warszawskim Catalyst, gdzie są sprzedawane z kilkuprocentową premią.

– Tuż przed naszym debiutem ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: