Doradztwo w czasach kryzysu

Finanse i gospodarka

Global Audit and Finance S.A. sukcesem zakończyła emisję akcji serii C.  W drodze emisji prywatnej przyszły emitent pozyskał 504 tys. zł za blisko 22 proc. w podwyższonym kapitale.

Global Audit and Finance S.A. sukcesem zakończyła emisję akcji serii C.  W drodze emisji prywatnej przyszły emitent pozyskał 504 tys. zł za blisko 22 proc. w podwyższonym kapitale.

Pozyskane środki są zgodne z wcześniejszymi przewidywaniami Zarządu oraz w całości zaspokajają obecne potrzeby kapitałowe Spółki. Umowy objęcia walorów podpisane zostały ostatniego dnia minionego roku, tj. 31 grudnia 2012 r.

"Na przełomie I i II kwartału 2013 r. planujemy debiut na NewConnect" - zapowiada Maria Kołakowska, Prezes Zarządu i dodaje "wypracowany kapitał zostanie przeznaczony na dalszy dynamiczny rozwój GAF S.A., a tym samym na umocnienie naszej pozycji na rynku".

GAF S.A. został powołany do życia w czerwcu 2011 r., znaczący pakiet jej akcji objął ECDP Danks S.A., spółka już notowany na małym parkiecie. Jej głównym przedmiotem działalności jest profesjonalna i kompleksowa obsługa podmiotów korporacyjnych w zakresie doradztwa finansowego - analiza oraz audyt bieżącej sytuacji firmy. Specjalizuje się także w pozyskiwaniu finansowania, w szczególności kapitału na realizację inwestycji oraz w doradztwie z zakresu kredytów hipotecznych, a także w asyście zarządzania finansami - odpowiednia oferta zakresu działań dobierana jest do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta.

Branża, w której działa przyszły emitent, nawet w czasie mniej stabilnej kondycji światowej gospodarki nadal rozwija się dynamicznie. Zacieśnianie polityki kredytowej banków oraz  konieczność ściślejszej kontroli finansów sprzyjają szukaniu pomocy u specjalistów. W czasach szeroko komentowanego kryzysu usługi nastawione na wsparcie i wprowadzanie zmian w słabszych obszarach przedsiębiorstwa cieszą się niesłabnącą popularnością.

Global Audit and Finance S.A. wydaje się być najlepszą reklamą samej siebie - fakt pozyskania od inwestorów kapitału pożądanej wysokości dowodzi, iż jej model jest bardzo dobrze przez nich postrzegany.

Katarzyna Szostak

Udostępnij artykuł: