Google Pay zamiast Android Pay. Co to oznacza dla użytkowników?

Finanse osobiste / Technologie i innowacje

Google uruchomił w systemie Android nową platformę płatności Google Pay. Aplikacja ta zastąpiła w smartfonach i tabletach program Android Pay. Jakie funkcjonalności oferuje?

Google Pay
Fot. Materiały prasowe Google

Google uruchomił w systemie Android nową platformę płatności Google Pay. Aplikacja ta zastąpiła w smartfonach i tabletach program Android Pay. Jakie funkcjonalności oferuje?

#Google uruchomił w systemie #Android nową platformę płatności #GooglePay #płatności

„Proste, szybkie płatności, łatwy dostęp do nagród i ofert, jedno miejsce na zakupy, realizację bonów i wszystkie karty płatnicze. W Google pracowaliśmy nad tym, aby użytkownicy na całym świecie mogli dokonywać wszystkich transakcji w bezpieczniejszy i łatwiejszy sposób. Dzięki temu możecie w pełni korzystać z tych nowych możliwości w aplikacji Google Pay na Androida” – pisze Piotr Zalewski, Communications & Public Affairs Manager na oficjalnym blogu Google’a.

To dopiero początek

I jak zapowiada ekspert, aplikacja Google Pay to dopiero początek.„Obecnie pracujemy nad uruchomieniem Google Pay we wszystkich produktach Google, żeby klienci zawsze mogli płacić w ten sam sposób, za pomocą kart zapisanych na swoim Koncie Google – niezależnie od tego, czy dokonują zakupu w Chrome, Sklepie Google Play czy poprzez inny produkt Google” – czytamy na blogu.Jak dodaje Piotr Zalewski, Google współpracuje także z partnerami online i w sklepach stacjonarnych, więc już niedługo nowy system płatności będzie można zobaczyć na stronach internetowych, w aplikacjach oraz sklepach i lokalach w każdej części świata.„Już teraz można sprawdzić, jak działa Google Pay w aplikacji Airbnb, a w ciągu najbliższych tygodni trafi do aplikacji iTaxi” – dowiadujemy się z wpisu na blogu.

A jak prezentuje się sama aplikacja i jakie funkcjonalności oferuje swoim klientom?

Ekran główny z najważniejszymi informacjami

Na ekranie głównym w Google Pay użytkownik widzi wszystkie niezbędne informacje, takie jak ostatnie zakupy, wyszukiwarkę najbliższych sklepów, powiadomienia o nagrodach i pomocne wskazówki.

Wszystkie karty w jednym miejscu

W zakładce „Karty” użytkownicy Google Pay znajdą swoje karty kredytowe i debetowe, programy lojalnościowe, oferty, a także karty podarunkowe.

Bezpieczeństwo aplikacji

Jak przekonuje Piotr Zalewski, podobnie jak inne produkty Google’a, także nowa platforma płatności jest odpowiednio zabezpieczona, a konta klientów i ich dane osobowe chronione przed cyberatakami.Z płatności poprzez nową platformę Google’a mogą korzystać w Polsce klienci mBanku, Nest Banku, Alior Banku, Citi Handlowego, Banku BGŻ BNP Paribas, eurobanku, Banku Zachodniego WBK, Getin Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Plus Banku i Orange Finanse.

Źródło: Google

Udostępnij artykuł: