Google planuje przejść na korzystanie tylko z bezemisyjnych źródeł energii do 2030 r.

ESG

Google ogłosił, że do 2030 roku zamierza, jako pierwsza z dużych światowych firm, w całości korzystać tylko z bezemisyjnych źródeł energii, poinformował prezes Google i Alphabet Sundar Pichai.

Siedziba Google
Fot. stock.adobe.com/wolterke

Google ogłosił, że do 2030 roku zamierza, jako pierwsza z dużych światowych firm, w całości korzystać tylko z bezemisyjnych źródeł energii, poinformował prezes Google i Alphabet Sundar Pichai.

.@Google ogłosił, że do 2030 roku zamierza, jako pierwsza z dużych światowych firm, w całości korzystać tylko z bezemisyjnych źródeł energii #Google #energetyka #ekologia

"Zobowiązujemy się, by zrobić to, co do nas należy. Zrównoważony rozwój jest dla nas wartością podstawową - już od ponad 20 lat, czyli od dnia założenia Google. W 2007 roku byliśmy pierwszą dużą firmą, która stała się neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Byliśmy też pierwszą z dużych światowych firm, kiedy w 2017 pokryliśmy całość naszego zużycia energii zakupami energii ze źródeł odnawialnych. Zarządzamy najczystszą, najbardziej energooszczędną chmurą obliczeniową w branży i jesteśmy największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej" - powiedział Pichai, cytowany w komunikacie.

Koncern podkresla, że w trzeciej dekadzie swoich działań na rzecz klimatu idzie "jeszcze dalej", by przyczynić się do kształtowania bezemisyjnej przyszłości świata.

Jakie konkretnie działania podejmie Google?

"Oto co robimy:

- Ze skutkiem natychmiastowym wyeliminowaliśmy całą naszą spuściznę węglową (ang. carbon legacy).

- Jako pierwsza z dużych światowych firm zobowiązujemy się, że nasze centra danych i biura na całym świecie będą na stałe, przez całą dobę, funkcjonowały wyłącznie w oparciu o bezemisyjną energię (ang. carbon free). Jest to o wiele większe wyzwanie niż tradycyjne podejście polegające na zrównoważeniu zużycia energii konwencjonalnej i odnawialnej, ale będziemy pracować nad osiągnięciem tego celu do 2030 roku.

Czytaj także: Credit Agricole stawia na zieloną energię, w dwa lata chce zmniejszyć ślad węglowy o połowę >>>

- Inwestujemy w technologie, które pomogą naszym partnerom i ludziom na całym świecie dokonywać zrównoważonych wyborów. Na przykład inwestujemy w industrialnych regionach na świecie tak, by umożliwić produkcję 5 gigawatów nowej, bezemisyjnej energii. W ten sposób pomagamy 500 miastom zmniejszyć ich emisje dwutlenku węgla.

- Szacujemy, że przedstawione dzisiaj zobowiązania przyczynią się do powstania ponad 20 tysięcy nowych miejsc pracy w sektorze czystej energii i powiązanych z nim branżach w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, do 2025 roku" - wymienił prezes koncernu w komunikacie.

Google jest globalnym liderem technologicznym, skupiającym się na dostarczaniu rozwiązań, które ułatwiają dostęp do informacji.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: