Gospodarka po epidemii. Jak będzie wyglądał powrót do nowej normalności?

Gospodarka

Europejski Kongres Finansowy po raz kolejny zaprasza 9 kwietnia o godz. 17.00 do uczestnictwa w spotkaniu z cyklu Kwadrans z EKF „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu”.

Europejski Kongres Finansowy po raz kolejny zaprasza 9 kwietnia o godz. 17.00 do uczestnictwa w spotkaniu z cyklu Kwadrans z EKF „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu”.

#EKF: Jaka będzie głębokość recesji po okresie epidemii i czy mają na nią jakiś wpływ cechy poszczególnych gospodarek #Koronawirus #TarczaAntykryzysowa @EFCongress

Jak co tydzień, eksperci zmierzą się z najważniejszymi pytaniami dotyczącymi skutków epidemii COVID-19 dla gospodarki.

Marek Rozkrut i Ludwik Kotecki

Jakie rozwiązania w polityce gospodarczej są pożądane w obliczu epidemii? Jak będzie wyglądał powrót do nowej normalności? Jak głębokiej recesji powinniśmy się spodziewać?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci już w czwartek 9 kwietnia, o godzinie 17.00, podczas kolejnego spotkania z cyklu Kwadrans z EKF „Odpowiedzialne finanse w czasach kryzysu”.  

Tym razem gośćmi Kwadransa z EKF będą:

Marek Rozkrut, Partner i Główny Ekonomista EY;

Ludwik Kotecki, Dyrektor Instytutu Odpowiedzialnych Finansów, b. Główny Ekonomista Ministerstwa Finansów.

Scenariusze makroekonomiczne dla Polski

Tematem przewodnim najbliższego spotkania będą możliwe scenariusze dalszego rozwoju epidemii i zależne od nich pożądane kierunki polityki gospodarczej i zdrowotnej.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >> (otwiera się na nowej zakładce)">>>>

Marek Rozkrut i Ludwik Kotecki będą dyskutować o tym, jak może wyglądać powrót do nowej normalności po epidemii, w zależności od możliwych terminów zniesienia obecnego lockdown-u.

Eksperci spróbują też naszkicować możliwe scenariusze makroekonomiczne dla Polski na nadchodzące miesiące, uwzględniając powiązania międzynarodowe, globalne łańcuchy wartości i szczególne znaczenie wymiany zewnętrznej.

Zmierzą się także z pytaniem o to, jaka będzie głębokość recesji po okresie epidemii i czy mają na nią jakiś wpływ cechy poszczególnych gospodarek.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >> (otwiera się na nowej zakładce)">>>>

Transmisja na żywo dostępna będzie na stronie: https://www.efcongress.com/kwadrans/.

Za pośrednictwem tej samej strony można wziąć aktywny udział w spotkaniu, przesyłając pytania rozmówcom zarówno przed rozmową, jak i w jej trakcie.

Udostępnij artykuł: