Gospodarka: Polskie Davos

KF 2013.07-09 (lipiec - wrzesień 2013)

Sopot przez lata kojarzony z festiwalem piosenki, molo, w pewnych kręgach z kasynem w Grand Hotelu, modernizuje się i zmienia swoje oblicze, nie tylko za sprawą lokalnych włodarzy, z prezydentem Jackiem Karnowskim.

0002

Sopot przez lata kojarzony z festiwalem piosenki, molo, w pewnych kręgach z kasynem w Grand Hotelu, modernizuje się i zmienia swoje oblicze, nie tylko za sprawą lokalnych włodarzy, z prezydentem Jackiem Karnowskim.

Maciej Małek

Dzięki corocznym spotkaniom, które za sprawą dyrektora Gdańskiej Akademii Bankowej prof. Leszka Pawłowicza gromadzą w salach centrum konferencyjnego Sheraton od trzech już lat w ramach projektu Europejski Kongres Finansowy środowiska biznesu, nauki i polityki wokół współczesnych wyzwań rozwojowych.

Tegoroczna edycja dedykowana była w szczególności problemom bezpieczeństwa i rozwoju sektora bankowego, zrównoważonemu finansowaniu infrastruktury, co stanowi szansę także dla rozwoju rynków kapitałowych, oraz zarządzaniu wartością przedsiębiorstw.

Organizatorzy do wystąpień wprowadzających i paneli problemowych zaprosili wybitne grono ekspertów i praktyków życia gospodarczego z kraju i ze świata. 24 czerwca wśród autorów wystąpień wprowadzających pierwszego dnia kongresu znaleźli się Jacek Rostowski – wicepremier, minister finansów RP, Steffen Kampeter – wiceminister finansów Niemiec, Janusz Lewandowski – komisarz UE d.s. programowania finansowego i budżetu, Joschka Fischer – wicekanclerz Niemiec w latach 1998-2005 oraz Boris Vujic – prezes Narodowego Banku Chorwacji. Również pierwszego dnia miała miejsce debata Bezpieczeństwo finansowe a ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: