Gothaer mecenasem „Europejskich Słonecznych Dni 2013”

Finanse i gospodarka

W Polsce już po raz trzeci Instytut Energetyki Odnawialnej organizuje kampanię pod hasłem "Europejskie Słoneczne Dni", która w Europie odbywa się od 2002 r. Wydarzenia będą miały miejsce w dniach 1-19 maja na terenie całej Polski oraz Europy. Gothaer został mecenasem tegorocznej akcji.

Celem Kampanii „Europejskich Słonecznych Dni” jest ochrona środowiska i klimatu poprzez promocję energetyki. Podczas „słonecznych wydarzeń” organizowane są wystawy, targi, pikniki, festyny oraz konkursy, szkolenia, konferencje, które przybliżają tematykę ochrony środowiska poprzez wykorzystanie alternatywnych źródeł energii w sposób przyjazny i prosty dla każdego uczestnika.

Objęcie mecenatem kampanii Europejskich Słonecznych Dni jest związane z realizacją naszej strategii mającej na celu wspieranie rozwiązań ekologicznych. Chcemy nie tylko być liderem ubezpieczeniowym w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, ale wspierać również inicjatywy mające na celu promocję takich rozwiązań. Również wewnętrznie promujemy ekologię. W tym roku zainicjowaliśmy kampanię „Ekologicznie znaczy Logicznie”, w której zachęcamy naszych pracowników do ekologicznego myślenia i działania” – mówi Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Gothaer.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: