Gothaer oficjalnie zmienia się w Wiener

Z rynku

Logo Wiener TU S.A. VIG
Źródło: Wiener TU S.A. VIG

Gothaer TU oficjalnie przyjęło nazwę Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, podała spółka. To nowe oblicze zakładu ubezpieczeń, które ma eksponować jego przynależność do Vienna Insurance Group i nawiązywać do austriackich korzeni spółki-matki. Pod szyldem Wiener obecny w Polsce od blisko 30 lat ubezpieczyciel zamierza nadal koncentrować się na dostarczaniu elastycznych rozwiązań dla swoich partnerów biznesowych i klientów.

Spółka pod nową marką stawia na innowacje i rozbudowuje wachlarz usług #Gothaer #Wiener

„Historia naszego towarzystwa ubezpieczeń przypomina bieg sztafetowy. Mimo że po drodze zmieniamy barwy, to nasze wartości pozostają niezmienne. Stały jest też trend – wciąż przyspieszamy i rośniemy w siłę. Kolejne okrążenie zaczynamy pod marką Wiener, w kolorach której biegnie znakomity zespół kompetentnych i doświadczonych ekspertów. To oni są źródłem energii, która wypełnia naszą firmę” – powiedziała prezes Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group Anna Włodarczyk-Moczkowska, cytowana w komunikacie.

Spółka pod nową marką stawia na innowacje

Spółka pod nową marką stawia na innowacje i rozbudowuje wachlarz usług. Aktualnie pracuje nad wdrożeniem nowego systemu sprzedażowo-rozliczeniowego oraz automatyzacją procesów obsługowych. Zamierza także wprowadzić dla klientów i pośredników wygodne rozwiązania wspierające mobilną formę sprzedaży na odległość, a także zakup polis bez papieru, podano również.

„Zadbaliśmy o to, żeby proces zmiany dla wszystkich naszych partnerów, pośredników sprzedaży i klientów przebiegł harmonijnie. […] Wszystkie nasze zobowiązania, umowy i wcześniej wystawione polisy są w mocy. Nie zmieniają się warunki, na jakich świadczymy nasze usługi” – dodała Włodarczyk-Moczkowska.

Vienna Insurance Group (VIG) jest specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego ok. 50 spółek w 25 krajach. Akcje VIG są notowane na giełdzie w Austrii oraz w Czechach.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: