Gothaer: przygotowanie auta na wiosnę

Finanse i gospodarka

Gothaer radzi, jak przygotować auto na wiosnę. Przypomina, że przestrzeganie kilku podstawowych zasad związanych z konserwacją pojazdu pomoże zaoszczędzić kłopotów w podróży.

Wiosenny przegląd samochodu umożliwi nam zdiagnozowanie stanu pojazdu i – w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości – usunięcie usterek. Kierowcy z reguły skupiają większą uwagę na przygotowaniu auta do zimy niż odwrotnie – zupełnie niesłusznie” – mówi Konrad Milewski, zastępca dyrektora Biura Likwidacji Szkód w Gothaerze.

Szczególną uwagę należy zwrócić na układ jezdny i hamulcowy, stan nadwozia, akumulator i oświetlenie, ale także wycieraczki, olej i stan pozostałych płynów eksploatacyjnych. Zmiana ogumienia z zimowego na letnie powinna nastąpić, kiedy średnia temperatura powietrza ustabilizuje się na poziomie ok. +7 stopni Celsjusza.

To tylko podstawowe elementy wiosennego przeglądu auta. Warto udać się do profesjonalnego serwisu, w którym dokonamy kompleksowego sprawdzenia pojazdu i usuniemy stwierdzone usterki” – dodaje Konrad Milewski.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: