Gothaer: Sorry, mamy taki klimat

Finanse i gospodarka

W Polsce pogoda potrafi dać się we znaki nie tylko zimą - taki już mamy klimat.

W Polsce pogoda potrafi dać się we znaki nie tylko zimą - taki już mamy klimat.

"Wprawdzie najwięcej mówi się o tym zimą, ale pogoda jest na swój sposób kapryśna o każdej porze roku. I choć wszyscy wiemy, że w styczniu jest mróz, a jesienią pada i wieje, to i tak często nie radzimy sobie z sytuacjami, które co roku zdarzyć się po prostu muszą" - mówi Anna Materny z Gothaera.

Gothaer podaje kilka przykładów ubezpieczeń, które przydają się w nierównej walce z polską pogodą:

  • Ubezpieczenie domu na wypadek powodzi - powinni o nim pamiętać przede wszystkim mieszkańcy terenów zalewowych, a więc osoby bezpośrednio zagrożone podniesionym poziomem wód.
  • Ubezpieczenie NNW - dzięki niemu odszkodowanie otrzyma osoba, która nie utrzyma równowagi na śliskim chodniku i np. złamie sobie rękę. Taka ochrona przyda się również w czasie letnich upałów i wypoczynku nad wodą.
  • Autocasco na śliską jezdnię i mocny wiatr - spóźniona czy nie, zima nigdy nie jest przyjacielem kierowców. Podobnie może być także z jesienią, co udowodnił zeszłoroczny huragan Ksawery.
  • Assistance, gdy auto nie chce odpalić.

"Przy pomocy ubezpieczenia nie zapobiegniemy co prawda szkodom związanym z pogodą, ale zminimalizujemy ich konsekwencje" - zaznacza Anna Materny.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: