Gotówkę wystarczy już liczyć tylko raz

Firma / Multimedia

fot.aleBank.pl

Czwarta edycja Kongresu Obsługi Obsługi Gotówki była okazją do prezentacji najnowszych rozwiązań dotyczących liczenia, przechowywania i przewożenia gotówki.

#AndrzejKawiński: najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalają na liczenie gotówki tylko jeden raz, a nie wiele razy, co ma ogromny wpływ na obniżenie kosztów obrotu gotówkowego #KongresObsługiGotówki #KongresOG #gotówka

Dzisiaj gotówka jest wielokrotnie liczona w sortowaniach. Nowe wymagania NBP, wprowadzenie procesów standaryzacyjnych oraz brak pracowników skłaniają firmy do szukania rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie zatrudnienia, mówił w rozmowie z portalem aleBank.pl Andrzej Kawiński, Country Manager G+D Currency Technology, w czasie IV Kongresu Obsługi Obsługi Gotówki.

Coraz większa automatyzacja obsługi obrotu gotówkowego 

Obsługa obrotu gotówkowego  w coraz większym  stopniu podlega automatyzacji. Dotyczy to zarówno obrotu gotówkowego z firmami, jak i osobami fizycznymi. Najnowsze rozwiązania pozwalają sortowniom na jednokrotne liczenie gotówki, co znacznie obniża koszty ich funkcjonowania.

Więcej w materiale wideo:

Udostępnij artykuł: