GPW Innovation Day: przyjdź i porozmawiaj z zarządami blisko 20 innowacyjnych spółek giełdowych

Wydarzenia

Budynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
By Beax (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

17 kwietnia odbędzie się konferencja „GPW Innovation Day", pierwsze tego rodzaju wydarzenie na polskim rynku kapitałowym. Zarządy innowacyjnych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie spotkają się z przedstawicielami polskich i zagranicznych instytucji finansowych, a także z inwestorami indywidualnymi.

Zarządy innowacyjnych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie spotkają się z przedstawicielami polskich i zagranicznych instytucji finansowych, a także z inwestorami indywidualnymi #giełda #GPW #GPWInnovationDay @GPW_WSExchange

GPW Innovation Day to pierwsze tego rodzaju wydarzenie na polskim rynku kapitałowym. 17 kwietnia inwestorzy zainteresowani spółkami z sektorów takich jak gry wideo, biotechnologia, IT, e-commerce i fintech spotkają się z przedstawicielami zarządów m.in. Selvity, Brand 24, PlayWay, Bloober Team, R22 czy Cherrypick Games. Oprócz notowanych spółek w konferencji wezmą udział przedstawiciele inwestorów instytucjonalnych i inwestorzy indywidualni. Organizatorem konferencji jest GPW, a partnerami są Vestor Dom Maklerski, agencja relacji inwestorskich InnerValue oraz firma doradcza Closir.

– Sektory innowacyjne będą odgrywać coraz ważniejszą rolę w polskiej gospodarce. GPW może być dla spółek z branż takich, jak gry, biotechnologia, IT, e-commerce czy fintech, miejscem do pozyskania kapitału, a upublicznienie – naturalnym etapem rozwoju. Giełda jest kluczowa dla skalowania innowacyjnych przedsiębiorstw – powiedział Marek Dietl, prezes GPW.

Wyzwania dla spółek technologicznych

– Dla spółek działających w segmencie nowych technologii wyzwaniem jest nie tylko dotarcie do inwestorów, ale też właściwe przedstawienie perspektyw rozwoju, potencjału i uwarunkowań  w często bardzo dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Dlatego bardzo cieszymy się, że GPW zaprosiła nas do udziału w wydarzeniu ważnym nie tylko dla rynku kapitałowego, ale również branży technologicznej w Polsce – zaznaczył Jarosław Palejko, dyrektor  Departamentu Oferowania i Doradztwa Korporacyjnego Vestor DM.

Udział w konferencji zapowiedzieli również przedstawiciele instytucji finansowych z zagranicy.

– Zagraniczni inwestorzy obserwują wprawdzie z reguły jedynie największe podmioty notowane w Warszawie, jednak innowacyjne spółki z ciekawym produktem i oryginalnym, efektywnym modelem biznesowym mogą liczyć na zainteresowanie z ich strony. Konferencje poświęcone tej grupie spółek to cenna inicjatywa dla obu stron – podkreślił Michael Chojnacki, współzałożyciel i CEO Closir.

Po raz pierwszy w takim wydarzeniu wezmą udział inwestorzy indywidualni

Po raz pierwszy w tego rodzaju wydarzeniu udział wezmą równocześnie również inwestorzy indywidualni. Specjalnie dla nich przedstawiciele spółek poprowadzą prezentacje oraz sesje pytań i odpowiedzi.

– Inwestorzy indywidualni to grupa niedoceniana przez niektórych emitentów. Tymczasem komunikacja kierowana do nich, edukacja i zapewnienie im równego dostępu do informacji to naszym zdaniem istotne wyzwania dla każdej spółki publicznej. Polityka otwartych drzwi jest istotnym wsparciem zarówno dla reputacji, jak również wyceny każdego emitenta – zadeklarował Wojciech Iwaniuk, CEO agencji InnerValue.

Całodzienna konferencja odbędzie się w budynku Giełdy Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej 4. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.gpwinnovationday.pl

Udostępnij artykuł: