GPW: nowe instrumenty pochodne dla Biomed-Lublin, Mercator Medical i X-Trade Brokers

Z rynku

Od 5 października 2020 r. po raz pierwszy w obrocie dostępne są kontrakty terminowe na akcje spółek BIOMED-LUBLIN S.A., Mercator Medical S.A., X-Trade Brokers S.A.

GPW
Fot. stock.adobe.com/ Przemysław Szabłowsk

Od 5 października 2020 r. po raz pierwszy w obrocie dostępne są kontrakty terminowe na akcje spółek BIOMED-LUBLIN S.A., Mercator Medical S.A., X-Trade Brokers S.A.

#IzabelaOlszewska: Nowe instrumenty dają możliwość inwestowania z #DźwigniaFinansowa oraz wykorzystania strategii zarówno na #Wzrost, jak i na #Spadek cen akcji #Akcje #InstrumentyPochodne @GPW_WSExchange

Dla każdej spółki zostały wprowadzone 3 serie kontraktów terminowych, wygasające: w grudniu 2020 r., marcu 2021 r. oraz czerwcu 2021 r.

Mnożnik w przypadku BIOMED-LUBLIN S.A. oraz X-Trade Brokers S.A. będzie wynosił 100, zaś dla Mercator Medical S.A. – 10.

GPW rozszerza paletę dostępnych instrumentów pochodnych i wprowadza do obrotu kontrakty terminowe na akcje spółek BIOMED-LUBLIN S.A., Mercator Medical S.A., X-Trade Brokers S.A.

Czytaj także: GPW: obroty na rynku głównym wzrosły o 30,8 proc. rdr we wrześniu

‒ Rozwój segmentu instrumentów pochodnych został ujęty w inicjatywie strategicznej GPW.

W związku z obserwowaną w ostatnich miesiącach większą zmiennością rynku oraz rosnącym zainteresowaniem inwestorów akcjami spółek BIOMED-LUBLIN, Mercator Medical oraz X-Trade Brokers zdecydowaliśmy o wprowadzeniu do obrotu kontraktów terminowych na akcje tych spółek.

Nowe instrumenty dają możliwość inwestowania z dźwignią finansową oraz wykorzystania strategii zarówno na wzrost, jak i na spadek cen akcji.

Dodatkowo płynność na nowych instrumentach pochodnych będą wspomagać animatorzy rynkupowiedziała Izabela Olszewska, Członek Zarządu GPW.

Czytaj także: Biuro Maklerskie PKO BP liderem obrotów na rynku akcji GPW we wrześniu

Szczegółowe informacje dotyczące nowych kontraktów terminowych opublikowane zostały w Uchwała Nr 706/2020 z dnia 24 września 2020 r.

Pełna oferta notowanych instrumentów pochodnych notowanych na GPW znajduje się na stronie giełdatoproste.pl.

Czytaj także: GPW: Polska Agencja Ratingowa zacznie świadczyć usługi w 2021 r.

Udostępnij artykuł: