GPW: Pyramid Games debiutuje na NewConnect

Gospodarka

gry komputerowe, Occupy Mars: The Game
Źródło: Pyramid Games

Od czwartku na rynku NewConnect można nabywać akcje Pyramid Games S.A., lubelskiego twórcy i wydawcy gier. To jednak nie koniec ważnych wydarzeń w życiu spółki w tym roku.

#PyramidGames debiutuje na #NewConnect #GPW #giełda @PyramidLab @GPW_WSExchange

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Pyramid Games debiutuje w czwartek na NewConnect. Na początku roku w wyniku emisji prywatnej developer pozyskał 3 mln złotych, a zainteresowanie inwestorów dalej nie słabnie. W lutym spółka wypuściła również Rover Mechanic Simulator, który został udostępniony w trybie Wczesnego Dostępu na platformie Steam. Od tego momentu gra cieszy się świetnym wynikiem ponad 90% pozytywnych recenzji.

Czytaj także: Spółka fanów gier oraz pasjonatów nauki i science-fiction wchodzi na NewConnect >>>

W tym miesiącu miał premierę prolog kolejnej gry spółki – Dinosaur Fossil Hunter, która wcześniej odniosła sukces na platformie Kickstarter. W ciągu 4 dni od udostępnienia prolog pobrało 18 tysięcy osób, a oceny utrzymują się na poziomie ponad 80% pozytywnych recenzji. To pokazuje, że strategia przyjęta przez Pyramid Games, a polegająca na produkcji gier łączących elementy rozrywki z popularno-naukowymi spotyka się z aprobatą graczy i cieszy się ich zainteresowaniem.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się zadebiutować na NewConnect. To efekt bardzo ciężkiej pracy nie tylko przez ostatnie tygodnie czy miesiące, ale i lata. Cieszy nas dotychczasowe zaufanie ze strony inwestorów i graczy, którzy dobrze przyjęli nasze produkcje. Zapewniamy, że nie zamierzamy zwalniać tempa i z niecierpliwością czekamy na moment, w którym będziemy mogli podzielić się kolejnymi projektami – mówi Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games

Nadchodzi CEO Slayer

Po wielu miesiącach negocjacji z popularnym autorem literatury fantastyczno-naukowej, spółka Pyramid Games zawarła umowę na produkcję gry na bazie literackiego uniwersum CEO Slayera.

Zaplanowana z rozmachem produkcja pozwoli graczowi wcielić się w mściciela żyjącego w połowie XXI wieku. W świecie rządzonym przez przywódców korporacji, bohater opowieści stanie w obronie poniżanych pracowników wielkich firm tudzież oszukiwanych przez kapitalistyczny system mieszkańców cyberpunkowej Warszawy.

Technologia niedalekiej przyszłości okaże się zarówno wrogiem jak i sprzymierzeńcem CEO Slayera. Aby uniknąć rozpoznania przez wszędobylskie kamery, będzie musiał uciekać się do całkowitej zmiany swojego wyglądu, a dla zwiększenia siły i wytrzymałości zaopatrzy się w egzoszkielet, który będzie mógł modyfikować. Z zasobów internetu będzie mógł korzystać w dowolnym czasie i miejscu dzięki soczewkom kontaktowym, zaś ślady swoich poczynań będzie zacierał za pomocą nie do końca legalnych substancji.

Gracz będzie własnoręcznie zmieniać świat na lepsze, oczyszczając Warszawę z wysoko postawionych niegodziwców. Pyramid Games planuje największą w dotychczasowym portfolio grę, w której gracz będzie mógł szpiegować, walczyć, prowadzić pojazdy i mierzyć się z wieloma problemami brutalnej rzeczywistością połowy XXI wieku.

Gra będzie tworzona w ścisłej współpracy z autorem, Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem, znaną postacią w cyberpunkowym świecie literatury science-fiction.

Spółka zapowiedziała również na platformie Steam swoją najnowszą preprodukcję – RV Renovation. Jest to tytuł, który wyzwoli w graczach pokłady kreatywności przy odnawianiu i urządzaniu pojazdów rekreacyjnych. W grze odnajdą się też pasjonaci majsterkowania – gracz będzie mógł kupić zniszczonego kampera i przystąpić do jego naprawy oraz renowacji.

Źródło: Pyramid Games
Udostępnij artykuł: