GPW uruchamia nową platformę edukacyjną dla inwestorów

Gospodarka

Budynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
Źródło: Beax via Wikimedia Commons [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)]

Nowy portal edukacyjny gieldatoproste.pl ma za zadanie przybliżyć inwestorom wiedzę o giełdzie i rynku kapitałowym. Na portalu znajdą się m.in. kompleksowe informacje o kontraktach terminowych na WIG.GAMES i na indeksy makrosektorowe.

Nowy portal edukacyjny @GPW_WSExchange gieldatoproste.pl ma za zadanie przybliżyć inwestorom wiedzę o giełdzie i rynku kapitałowym #GPW #giełda

Platforma gieldatoproste.pl jest dedykowana głównie inwestorom indywidualnym. To portal, w którym są dostępne materiały edukacyjne kierowane zarówno do inwestorów początkujących i średniozaawansowanych.

– Chcemy przybliżać świat rynku kapitałowego i oswajać inwestorów z rzeczywistością giełdową. Jestem przekonana, że rozumienie realiów funkcjonowania giełdy jest istotnym czynnikiem determinującym decyzje inwestorów o byciu na nim. Dlatego stworzyliśmy wyjątkowy portal, który będziemy na bieżąco rozwijać. Warto pamiętać, że giełda to nie tyko akcje i obligacje, ale cała paleta innych produktów tworzonych z myślą o różnych potrzebach inwestorów. Teraz kompleksowa wiedza w tym zakresie jest już dostępna na nowej platformie – Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

Czytaj także: GPW rozpoczęła etap operacyjny budowy Platformy Transakcyjnej >>>

Inwestorzy mogą pogłębić wiedzę o nowych kontraktach terminowych

Inwestorzy mogą m.in. pogłębić wiedzę o dostępnych w obrocie od 30 września tego roku nowych kontraktach terminowych, dla których instrumentami bazowymi będzie indeks WIG.GAMES (grupujący producentów i wydawców gier komputerowych) oraz indeksy makrosektorowe: WIG.MS-FIN (grupujący spółki z sektorów: banki, ubezpieczenia, rynek kapitałowy, wierzytelności), WIG.MS-BAS (spółki z sektorów: energia, górnictwo, surowce) i WIG.MS-PET (spółki z sektorów: paliwa, gaz, chemia).

Czytaj także: GPW Data: warszawska giełda rozwija narzędzia oparte o sztuczną inteligencję >>>

Na platformie gieldatoproste.pl materiały można wyszukiwać zarówno po poziomie zaawansowania, kategorii lub wpisując konkretne pojęcia. E-booki, artykuły, słowniczki i podręczniki, przygotowane przez najlepszych specjalistów GPW, to kopalnia cennych porad i wskazówek. Serwis to także zbiór informacji o najbliższych wydarzeniach organizowanych przez GPW w całym kraju.

Udostępnij artykuł: