GPW uruchomi Program Wsparcia Rozwoju Technologii dla członków giełdy

Technologie i innowacje

Budynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
By Beax (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie opracowała Giełdowy Program Wsparcia Rozwoju Technologii, który zostanie uruchomiony 1 marca br., podała Giełda. Inicjatywa ma służyć podniesieniu konkurencyjności członków giełdy i atrakcyjności rynku kapitałowego.

.@GPW_WSExchange opracowała Giełdowy Program Wsparcia Rozwoju Technologii, który zostanie uruchomiony 1 marca #GPW #giełda

Program został wypracowany po konsultacjach z domami maklerskimi i polega na możliwości skorzystania z rabatów w zakresie niektórych opłat giełdowych pod warunkiem poniesienia przez domy maklerskie wydatków na zwiększenie potencjału technologicznego, a co za tym idzie podniesienia jakości oferowanych usług, podano.

“Cieszymy się, że wspólnie z domami maklerskimi zrzeszonymi w Izbie Domów Maklerskich udało nam się wypracować Giełdowy Program Wsparcia Rozwoju Technologii. Spojrzeliśmy na problemy rynku z zupełnie innej perspektywy i dzięki temu zaproponowaliśmy nowe rozwiązania, które dają nowe impulsy do dalszego działania dla środowiska domów maklerskich, a także do podnoszenia atrakcyjności całego rynku kapitałowego. Liczymy, że ta wspólna inicjatywa przełoży się w przyszłości na zwiększenie skali oraz płynności rynku, co przełoży się na korzyści biznesowe dla wszystkich jego uczestników, włączając inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. W dobie globalizacji nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz jakość obowiązujących regulacji to dwa kluczowe czynniki, które świadczą o przewagach konkurencyjnych giełdy i uczestników rynku” – powiedziała członek zarządu GPW Izabela Olszewska, cytowana w komunikacie.

Do działań objętych programem będą się zaliczać m.in. zakup licencji lub zwiększenie potencjału technologicznego związanego z działalnością animatora rynku, działów sprzedaży instytucjonalnej, stworzenie lub kupno aplikacji dla inwestorów indywidualnych, podano również.

Program skierowany do wszystkich członków GPW

Program skierowany jest do wszystkich członków GPW, którzy działają bezpośrednio na rynku głównym akcji, derywatach oraz NewConnect na dzień 28 lutego 2019 i złożą deklarację przystąpienia do programu do 31 marca 2019 r.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: