GPW wykluczyła akcje Robyga z obrotu giełdowego

Gospodarka

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) postanowił wykluczyć akcje Robyga z obrotu giełdowego z dniem 29 maja, podała giełda.

Wykres obrazujący spadek na tle dolarów
Fot. Pixabay.com

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) postanowił wykluczyć akcje Robyga z obrotu giełdowego z dniem 29 maja, podała giełda.

@GPW_WSExchange wykluczyła akcje #Robyg z obrotu giełdowego

"Na podstawie § 31 ust. 2 pkt 3) Regulaminu Giełdy, w związku z decyzją Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie udzielenia spółce Robyg S.A. zezwolenia na przywrócenie akcjom tej spółki formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji), oraz w związku z art. 91 ust. 10 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej (…), zarząd giełdy postanawia wykluczyć z obrotu giełdowego akcje spółki Robyg S.A., oznaczone kodem 'PLROBYG00016' - z dniem 29 maja 2018 r." - czytamy w uchwale.

W końcu marca br. akcjonariusz Robyga zdecydował o wycofaniu akcji spółki z GPW. Wcześniej Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, skupił 100% akcji Robyg w wezwaniu i poprzez przymusowy wykup.Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku. W 2017 r. Robyg zakontraktował w Warszawie i Gdańsku ok. 3 470 lokali.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: