Grant Thornton: liczba nowych ofert pracy w Polsce wzrosła o 57,6 proc. rdr w listopadzie

Rynek pracy

W listopadzie liczba nowych ofert pracy w Polsce wzrosła o 57,6 proc. rdr do 307,8 tys. - podano w raporcie Grant Thornton i firmy Element.

Mężczyzna szukający w internecie ofert pracy
Fot. stock.adobe.com/New Africa

W listopadzie liczba nowych ofert pracy w Polsce wzrosła o 57,6 proc. rdr do 307,8 tys. - podano w raporcie Grant Thornton i firmy Element.

"Po tym, jak wiosną i latem 2021 roku w polskiej gospodarce zniesione zostały niemal wszystkie istotne ograniczenia związane z walką z koronawirusem, pracodawcy w Polsce szybko zapomnieli o kryzysie i wrócili do znanej nam sprzed pandemii walki o pracownika.

"Opublikowane w listopadzie 2021 roku 308 tys. ofert pracy to wynik nie tylko wyższy niż przed rokiem, ale też o 15 proc. wyższy niż w listopadzie 2019 roku, kiedy opublikowano 267 tys. ofert pracy" - napisano w komentarzu.

Czytaj także: Stopa bezrobocia rejestrowanego spadła do 5,4 proc. w listopadzie >>>

Rynek pracy odrabia pandemiczne straty z nawiązką

"Potwierdza to zarysowaną w poprzednich edycjach raportu tezę, że rynek pracy po głębokim załamaniu w 2020 roku nie tylko odrobił straty poczynione pandemią, ale zrobił to wręcz z nadwyżką, tzn. popyt na pracowników w Polsce jest obecnie nawet wyższy niż w 2019 roku, a więc w jednym z najlepszych okresów w historii polskiego rynku pracy" - dodano. 

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: