Grecja wróciła dzisiaj na rynki

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) kontynuuje swój zwyżkowy trend po znalezieniu gruntu w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i wzroście do poziomu 1.3870.

Euro (EUR) kontynuuje swój zwyżkowy trend po znalezieniu gruntu w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i wzroście do poziomu 1.3870.

Wspólna waluta pozostaje silna, ponieważ kraje europejskie znowu osiągają zyski, a Grecja wróciła na rynek obligacji wystawiając pięcioletnie noty za pośrednictwem banków.

Funt brytyjski (GBP) zyskał kolejne 100 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), osiągając poziom 1.6819 wczoraj. Kabel zyskał na wartości przed publikacją komunikatu Banku Anglii o stawkach stóp procentowych, która będzie miała dzisiaj o godz. 13:00, a jej prognoza wskazuje 0,5%.

Akcje

Akcje amerykańskie zyskały wczoraj na wartości, kiedy USA 30 (DOW) wzrósł z poziomu 16175 do poziomu 16380, a USA 500 (SPI) wzrósł z poziomu 1830 do poziomu 1867.

Towary

Ropa naftowa (WTI) osiągnęła nowe miesięczne maksimum na poziomie 103.75 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa odbyła rajd w tym tygodniu zyskując prawie 4 dolary amerykańskie w związku ze zwiększym zapotrzebowaniem na ropę.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło z poziomu 1313 do poziomu 1300 wczoraj przed odbiciem do poziomu 1317 dolarów amerykańskich za uncję. Posiedzenie FOMC odbyło się w gołębim tonie, ale nadal nie ma pewności co do tego kiedy stopy procentowe mogą zacząć rosnąć.

Inwestorzy powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na parze XAUUSD, który tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: