Grupa Alior Banku liderem w pozyskiwaniu nowych klientów

Bankowość

Grupa Alior Banku odnotowała największy przyrost liczby rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych dla klientów indywidualnych w sektorze bankowym. Liczba kont w Alior Banku i Alior Sync wzrosła łącznie o ponad 333 tysiące rok do roku.

Według raportu przygotowanego przez redakcję portalu PRNews.pl, na koniec czerwca 2013 r. w bankach komercyjnych prowadzono blisko 27 mln rachunków osobistych. W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym oznacza to przyrost o 1,8 mln kont.

Po raz kolejny, spośród banków biorących udział w zestawieniu, największą dynamiką wzrostu liczby rachunków może pochwalić się Grupa Alior Banku.

130912.alior.01.450x

W ciągu roku Alior Sync zwiększył liczbę obsługiwanych rachunków o ponad 177 tys., podczas gdy Alior Bank o ponad 156 tys. Oznacza to, że łącznie Grupa Alior Banku odnotowała wzrost liczby ROR-ów aż o 333 tys. Bank, który został sklasyfikowany na drugim miejscu w rankingu  otworzył o ponad 100 tys. rachunków mniej od lidera. Grupa Alior Banku znajduje się na 8. miejscu wśród banków pod względem liczby prowadzonych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych.

130912.alior.02.450x

Wysoka dynamika wzrostu liczby rachunków osobistych w Grupie Alior Banku jest odzwierciedleniem atrakcyjnej i różnorodnej oferty, skierowanej zarówno do klientów ceniących sobie zalety bankowości tradycyjnej w Alior Banku, jak również do klientów aktywnie korzystających z bankowości internetowej i mobilnej w Alior Sync.

Źródło: Alior Bank,
PRNews.pl

 

Udostępnij artykuł: