Grupa Fiat zostaje w biurowcu Catalina Office Center

Finanse i gospodarka

Cztery spółki włoskiego koncernu motoryzacyjnego, Grupy Fiat, przedłużyły umowę najmu na łącznie 4 tys. mkw. powierzchni biurowej w warszawskim budynku Catalina Office Center.

Cztery spółki włoskiego koncernu motoryzacyjnego, Grupy Fiat, przedłużyły umowę najmu na łącznie 4 tys. mkw. powierzchni biurowej w warszawskim budynku Catalina Office Center.

Najemcę w negocjacjach z właścicielem obiektu reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

W Polsce Grupa Fiat jest obecna od 1992 roku, kiedy podpisano kontrakt o utworzeniu Fiat Auto Poland w Bielsku-Białej. Działalność Grupy w całości opiera się na sektorze motoryzacyjnym. Firma projektuje, konstruuje i sprzedaje samochody osobowe m.in. takich marek jak Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Fiat Professional i Abarth oraz luksusowe samochody marek Ferrari i Maserati. Na świecie poprzez inne spółki firma działa także w obszarze komponentów i systemów produkcyjnych.

W budynku Catalina Office Center swoje biura mają polskie spółki: Fiat Auto Poland SA (produkcja i sprzedaż samochodów osobowych); Fiat Bank Polska SA (usługi bankowe), FGA Leasing Polska Sp. z o.o. (leasing samochodów) i Iveco (produkcja i sprzedaż lekkich samochodów dostawczych).

Budynek biurowy Catalina Office Center jest zlokalizowany u zbiegu ulic Puławskiej i Rzymowskiego. Obiekt dysponuje 10 kondygnacjami. Został oddany do użytku pod koniec 2009 r. Jego całkowita powierzchnia wynosi 21.000 mkw., z czego powierzchnia użytkowa stanowi 14.000 mkw. Deweloperem obiektu jest jedna ze spółek wchodząca w skład Catalina Group, która to grupa specjalizuje się zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Szaroszyk & Rycerski Architekci sp. z o.o.

"Budynek położony jest w dobrej lokalizacji, która dzięki nowej południowej obwodnicy Warszawy, jest jeszcze bardziej atrakcyjna pod względem infrastrukturalnym. Renegocjacja umowy pozwoliła najemcy na optymalizację kosztów" - mówi Artur Sutor, Associate, dział powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

Źródło: Cushman & Wakefield

Udostępnij artykuł: