Grupa LEGO wprowadza innowacyjne rozwiązania w codziennej pracy w siedzibie w Londynie

Finanse i gospodarka

Nowa siedziba LEGO w Londynie została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu stopnia współpracy. Stanowiska pracy są podzielone na elastyczne obszary, bez konkretnie przypisanego miejsca pracy pracowników ani biur dla kadry kierowniczej.

Nowa siedziba LEGO w Londynie została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu stopnia współpracy. Stanowiska pracy są podzielone na elastyczne obszary, bez konkretnie przypisanego miejsca pracy pracowników ani biur dla kadry kierowniczej.

Bali Padda, zajmujący stanowisko COO i Executive Vice President oraz będący członkiem zarządu Grupy LEGO, jest odpowiedzialny za nadzór nad operacjami Grupy LEGO realizowanymi w skali globalnej. Nie ma on jednak własnego, prywatnego biura. Biura nie ma również żadna inna z ponad 120 osób pracujących w nowej siedzibie grupy LEGO w Londynie.

- Wprowadziliśmy w nowej siedzibie całkowicie nowy sposób pracy. Największy wpływ na naszą pracę miało odejście od tradycyjnej koncepcji fizycznego "oddziału". Zmiana ta umożliwiła jeszcze większą niż dotychczas współpracę między jednostkami z całej grupy LEGO - mówi Bali Padda.

Czynności określają obszar pracy

Nowa metoda pracy bazuje na koncepcji "pracy w oparciu o aktywność". Grupa LEGO jest jedną z pierwszych firm w Wielkiej Brytanii, która rozwinęła i wprowadziła to pojęcie, co okazało się mieć ogromny wpływ na codzienną pracę ponad 120 pracujących w siedzibie w Londynie pracowników firmy LEGO.

- Wszyscy pracownicy muszą się przyzwyczaić do tego, że nie będą mieli własnego biurka oraz że to nie przydział do danej jednostki, lecz czynności, które będą wykonywać w ciągu dnia, będą określać, gdzie będą pracować - mówi Bali Padda.

Pracownicy, po pozostawieniu rzeczy osobistych w szafkach przy wejściu do siedziby, mogą udać się do sali spotkań, do jednej z tzw. "cichych stref", gdzie można skupić się na konkretnym zadaniu lub do obszaru biurowego, gdzie pracownicy mają możliwość prowadzenia swobodniejszych konwersacji lub odbycia rozmów przez telefon.

Nowy sposób na podejmowanie lepszych decyzji

- Jeżeli pracownik opuszcza stanowisko na dłużej niż półtorej godziny, to niezbędne jest zabranie swoich rzeczy z biurka, tak aby inni pracownicy mogli skorzystać z tego miejsca. Wpływa to na lepsze wykorzystanie dostępnego w pracy miejsca i zapewnia bardziej elastyczne środowisko pracy, w którym pracownicy nieustannie poznają nowych współpracowników - mówi Bali Padda, dodając - Dla nas jest to krok w kierunku kultury sprzyjającej różnorodności, jaka cechuje całą naszą organizację, a jednocześnie pozwalającej stworzyć środowisko pracy umożliwiające pracownikom z bardzo różnych działów przekazywanie sobie nawzajem wiedzy. Dzięki temu możemy myśleć i działać w bardziej całościowym ujęciu, czego rezultatem są lepsze decyzje - mówi Bali Padda.

Siedziba w Londynie stanowi projekt pilotażowy. Wprowadzony tu sposób pracy potencjalnie może w przyszłości zostać wprowadzony również w innych siedzibach firmy LEGO.

Informacje o obiektach Grupy LEGO:

Siedziby:

Grupa LEGO jest godnie reprezentowana na całym świecie przez lokalne oddziały sprzedaży. W 2013 roku Grupa LEGO zwiększyła swoje zaangażowanie w globalizację firmy poprzez ogłoszenie planów rozszerzenia obszaru działania i założenia nowych siedzib.

Główna siedziba firmy pozostanie na terenie Danii, ale w celu przyciągnięcia zróżnicowanych globalnie kadr zamierzamy skoncentrować się na budowaniu swojej pozycji w Londynie, Singapurze i Szanghaju oraz w obecnej siedzibie firmy LEGO w mieście Enfield w Connecticut w Stanach Zjednoczonych.

Zakłady produkcyjne:

 • Grupa LEGO prowadzi obecnie działania we własnych zakładach produkcyjnych, które mieszczą się w następujących lokalizacjach:
  • Monterrey, Meksyk,
  • Billund, Dania,
  • Nyíregyháza, Węgry,
  • Kladno, Czechy.
 • W kwietniu 2014 roku została oficjalnie rozpoczęta budowa zakładu produkcyjnego firmy LEGO w mieście Jiaxing w Chinach, 120 km na południe od Szanghaju. Zakład zapewni dostawy produktów firmy LEGO dla całej Azji.

Informacje o siedzibie w Londynie:

 • Siedziba mieści się w centrum Londynu, w niedawno odnowionym budynku biurowym New Fetter Place, przy ulicy New Fetter Lane 8-10,
 • Budynek należy do firmy KIRKBI A/S,
 • Grupa LEGO jest pierwszym dzierżawcą w gmachu New Fetter Place,
 • Siedziba firmy LEGO zajmuje 4 piętra i ma powierzchnię 2 291 metrów kwadratowych,
 • W obecnej konfiguracji siedziba jest w stanie pomieścić 200 pracowników firmy LEGO, jej powierzchnia umożliwia jednak zatrudnienie w przyszłości większej liczby osób,
 • Na chwilę obecną w siedzibie pracuje 120 pracowników firmy LEGO. Szacuje się, że w roku 2015 liczba pracowników wzrośnie do 200.

Źródło: Grupa LEGO

Udostępnij artykuł: