Grupa LoVo wprowadza zintegrowany system wspierający współpracę z partnerami i resellerami

Finanse i gospodarka

LoVo Telekomunikacja Bliżej Sp. z o.o. podpisała umowę z PARP w związku z otrzymaniem dotacji unijnej w ramach działania 8.2: Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Dzięki dotacji cyfryzuje system współpracy z klientami.

LoVo Telekomunikacja Bliżej Sp. z o.o. podpisała umowę z PARP w związku z otrzymaniem dotacji unijnej w ramach działania 8.2: Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Dzięki dotacji cyfryzuje system współpracy z klientami.

Dotacja została przyznana na cel wdrożenia zintegrowanego systemu B2B/B2C "CENTRUM" przeznaczonego do zautomatyzowania komunikacji biznesowej z klientami usług hurtowych - resellerami i operatorami telekomunikacyjnymi.

System jest oparty na zintegrowanym środowisku zarządzania danymi w chmurze przy uwzględnieniu wszystkich potrzeb biznesowych firmy telekomunikacyjnej, w modelu SAAS (Software as a Service).

CENTRUM zawiera między innymi elementy typowe dla aplikacji typu CRM (Customer Relationship Management), zintegrowane z systemem księgowym (zarządzanie kontami klientów).

Wewnątrz firmy nastąpi integracja poczty email, telefonii, kalendarza, baz danych, systemów transakcyjnych. Na zewnątrz ulegnie zmianie współpraca z klientami LoVo, która od tej pory będzie zautomatyzowana za sprawą interfejsów Elektronicznej Wymiany Danych oraz wprowadzenia podpisu elektronicznego.

Partnerzy biznesowi LoVo otrzymają gotowe środowisko do zarządzania usługami firmy telekomunikacyjnej, w tym provisioning (fizyczna realizacja usługi telekomunikacyjnej, po realizacji formalnej części procesu), billing usług, obsługa techniczna, CRM dla przedsiębiorców do zarządzania relacjami z klientami.  Tak więc kupując usługi hurtowe, otrzymują kompletny system do zarządzania nimi i relacji z klientem ostatecznym. CENTRUM będzie dostępne również za pośrednictwem platform mobilnych (Android/iOS/Win8).

Ważnym elementem wprowadzenia systemu CENTRUM jest również przyspieszenie i usprawnienie procesów biznesowych. Dzięki wprowadzonym procedurom elektronicznym komunikacja z klientem biznesowym będzie szybka, sprawna i elastyczna. Ciekawostką jest, że system pozwala na tworzenie wirtualnych modeli biznesowych opartych na współpracy między partnerami biznesowymi.

Istotnym rezultatem projektu będzie obniżenie kosztów usług dzięki efektywnemu zarządzaniu relacjami z klientem, co wpłynie na zwiększenie konkurencyjności LoVo w branży telekomunikacyjnej.

Wdrożenie CENTRUM pozwoli również na działania z zakresu Green ICT, komunikacja elektroniczna będzie się wiązała z mniejszym zużyciem papieru oraz energii.

Udostępnij artykuł: