Grzegorz Piwowar prezesem Generali Investments TFI

Kadry

Rada nadzorcza Generali Investments Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) powołała Grzegorza Piwowara na stanowisko prezesa z dniem 16 września br. Grzegorz Piwowar zastąpi na tym stanowisku Małgorzatę Górę-Dubielę, podała spółka.

Grzegorz Piwowar zastąpi na tym stanowisku Małgorzatę Górę-Dubielę #GeneraliInvestmentsTFI @GI_TFI

„Wraz z innymi członkami zarządu: Zbigniewem Jakubowskim, Małgorzatą Popielewską i Kazimierzem Fedakiem, a także całym zespołem Generali Investments TFI, Grzegorz Piwowar będzie pracował nad zaktualizowaniem strategii biznesowej i kontynuacją zrównoważonego rozwoju Generali Investments TFI” – czytamy w komunikacie.

Doświadczony menedżer na rynku finansowym

Grzegorz Piwowar jest doświadczonym menedżerem na rynku finansowym. Przez 10 lat był wiceprezesem w Banku Pekao, a wcześniej członkiem zarządu w Banku BPH. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek, m. in. był przewodniczącym rady nadzorczej Pioneer Pekao Investment Management S.A. Jest absolwentem Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie, Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki, podano.

„Z przyjemnością witamy Grzegorza Piwowara na jego nowym stanowisku, na którym jego wiedza jest kluczowa dla silnego, dalszego rozwoju naszej firmy. Nasze zaangażowanie na polskim rynku ewoluowało w ciągu ostatnich lat, a wierzymy, że w najbliższym czasie wierzymy, nasz zespół zapewni jeszcze lepsze wyniki dzięki innowacyjnym, dostępnym i spersonalizowanym usługom. Dziękuję również pani Małgorzacie Górze-Dubieli za jej zaangażowanie w rozwój firmy, a także za jej znaczny wkład w proces dołączania firmy do rodziny Generali. Życzę jej wszystkiego najlepszego w życiu osobistym i zawodowym” – powiedział dyrektor generalny regionu Austria, Europa Środkowo-Wschodnia i Rosja oraz prezes Generali CEE Holding Luciano Cirinà, cytowany w komunikacie.

Generali działa w Polsce od 1998 roku i zatrudnia 1600 pracowników. Oferuje ubezpieczenia majątkowe i osobowe klientom indywidualnym oraz korporacyjnym, a także ubezpieczenia na życie, prowadzi także działalność w segmencie funduszy emerytalnych. Generali jest jedną z pięciu największych grup ubezpieczeniowych w Polsce, ze składką przypisaną brutto 670 mln euro i udziałem w rynku na poziomie 5% w 2018 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: