Grzegorz Zatryb zrezygnował z funkcji członka zarządu Skarbiec TFI, pozostaje w spółce

Kadry

Grzegorz Zatryb zrezygnował z funkcji członka zarządu Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Skarbiec TFI), podał Skarbiec Holding.

Skarbiec Holding Spółka Akcyjna - Logo
Źródło: Materiały prasowe

Grzegorz Zatryb zrezygnował z funkcji członka zarządu Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Skarbiec TFI), podał Skarbiec Holding.

Rezygnacja wchodzi w życie z dniem złożenia, podano.

Grzegorz Zatryb pozostanie jednak w spółce i będzie pełnił funkcję dyrektora departamentu zarządzania funduszami rynków kapitałowych - podał Skarbiec TFI w komunikacie prasowym.

Czytaj także: Marek Wędrychowski wchodzi do zarządu Skarbiec Holding >>>

Doświadczenie zawodowe

Grzegorz Zatryb jest związany z rynkiem finansowym od 1991 roku. Był w przeszłości m.in. zarządzającym w CAIB Securities oraz zastępcą dyrektora w departamencie zarządzania aktywami BRE Asset Management, gdzie zarządzał portfelami dłużnymi. W latach 1998-2000 jako dyrektor Biura Skarbu w TUiR Warta odpowiadał za zarządzanie aktywami, współtworzył także Warta TFI. W latach 2002-2008 był wiceprezesem PTE Skarbiec Emerytura.

W Skarbiec TFI pracuje od 2010 roku, pełniąc funkcje zarządzającego funduszami, dyrektora inwestycyjnego i głównego stratega. Od lipca 2019 roku pełnił funkcję członka zarządu Skarbiec TFI i CIO.

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

Źródło: ISBnews, PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: