GUS: najlepsza koniunktura w grudniu w sekcji finanse i ubezpieczenia

Gospodarka

Fot. Pixabay.com

Najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności usługowej w grudniu 2017 r. zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia - podał Główny Urząd Statystyczny.

Najlepsza koniunktura w grudniu w sekcji finanse i ubezpieczenia - podał #GUS

W grudniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa kształtuje się na poziomie plus 31,4 (przed miesiącem plus 28,8). Poprawę koniunktury odnotowuje 33,8% badanych firm, a jej pogorszenie – 2,5% (w listopadzie odpowiednio 32,5% i 3,7%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Natomiast wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie plus 7,8 (przed miesiącem plus 8,8). Poprawę koniunktury odnotowuje 16,4% badanych firm, a jej pogorszenie – 8,7% (w listopadzie odpowiednio 16,8% i 7,9%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Z kolei wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji zakwaterowanie i gastronomia kształtuje się na poziomie plus 0,1 (przed miesiącem plus 3,6). Poprawę koniunktury odnotowuje 12,8% badanych firm, a jej pogorszenie – 12,7% (w listopadzie odpowiednio 15,0% i 11,4%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji informacja i komunikacja w grudniu kształtuje się, podobnie jak przed miesiącem, na poziomie plus 17,1. Poprawę koniunktury odnotowuje 22,3% badanych firm, a jej pogorszenie – 5,2% (w listopadzie odpowiednio 22,4% i 5,3%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: