GUS: sprzedaż detaliczna wzrosła o 5,6 proc. rdr w maju

Gospodarka

Sprzedaż detaliczna (w cenach stałych) wzrosła o 5,6% r/r w maju 2019 r., podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ujęciu miesięcznym odnotowano spadek o 3,5%.

Fot. Pixabay.com

Sprzedaż detaliczna (w cenach stałych) wzrosła o 5,6% r/r w maju 2019 r., podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ujęciu miesięcznym odnotowano spadek o 3,5%.

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w maju 2019 r. była wyższa niż przed rokiem o 5,6% i o 3,5% mniejsza w porównaniu z kwietniem 2019 r. #DynamikaCen #SprzedażDetaliczna #GUS @GUS_STAT

Sprzedaż detaliczna w cenach bieżących w maju była wyższa niż przed rokiem o 7,3% i zmniejszyła się o 3% m/m, podano także w komunikacie.Prognozy dziewięciu analityków ankietowanych przez ISBnews wahały się od 5,7% do 8,9% wzrostu, przy średniej na poziomie 7,14% wzrostu. Czytaj także: Eurostat: sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła o 4,1 proc. rdr w kwietniu >>>

Narastająco w okresie styczeń-maj br. sprzedaż w cenach stałych wzrosła o x,x% r/r.Czytaj także: Wielkanocno-majówkowe wyhamowanie sprzedaży detalicznej >>>Poniżej dane o zmianach sprzedaży detalicznej w ujęciu rocznym (ceny stałe)
Wyszczególnienie% r/r
Ogółem5,6
  w tym:
Pojazdy samochodowe, motocykle, części16,6
Paliwa stałe, ciekłe i gazowe0,4
Żywność, napoje i wyroby tytoniowe0,9
Pozostała sprzedaż detaliczna w niewyspecjalizowanych sklepach9,1
Farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny14,8
Tekstylia, odzież, obuwie-0,1
Meble, RTV, AGD16,6
Prasa, książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach0,6
Pozostałe1,7
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: