GUS: w kwietniu wykorzystanie mocy produkcyjnej w budownictwie i przetwórstwie wynosi 82,8%

Gospodarka

Fot. Pixabay.com

Wykorzystanie mocy produkcyjnych, zgłaszane przez firmy z sekcji przetwórstwo przemysłowe jak i budownictwo wynosi w kwietniu 82,8%, podał Główny Urząd Statystyczny.

#GUS: wykorzystanie mocy produkcyjnych zgłaszane zarówno przez firmy z sekcji #przetwórstwoprzemysłowe jak i #budownictwo wynosi 82,8% i jest większe od notowanego przed rokiem @GUS_STAT

“W bieżącym miesiącu wykorzystanie mocy produkcyjnych zgłaszane zarówno przez firmy z sekcji przetwórstwo przemysłowe jak i budownictwo wynosi 82,8% i jest większe od notowanego przed rokiem (79,5% w kwietniu 2017 r. w przetwórstwie przemysłowym, 76,9% w budownictwie)” – czytamy w komunikacie.

Gdzie najwyższe wykorzystanie mocy produkcyjnych?

Według GUS, najwyższe wykorzystanie mocy produkcyjnych w przetwórstwie przemysłowym odnotowują producenci pozostałego sprzętu transportowego, mebli, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep oraz zajmujący się naprawą, konserwacją i instalowaniem maszyn i urządzeń, a najniższe – wyrobów tekstylnych oraz farmaceutycznych.

GUS podał dziś także, że syntetyczny wskaźnik ufności w budownictwie wyniósł 117,7 w kwietniu br. wobec 118 miesiąc wcześniej i 106,1 rok wcześniej. Natomiast wskaźnik ufności w przetwórstwie przemysłowym wyniósł 109,4 wobec 112,5 miesiąc wcześniej i wobec 106,9 rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: