H&M i Calzedonia – nowi najemcy Orco Tower

Finanse i gospodarka / Wiadomości

Orco Poland Sp.z.o. podpisało dwie umowy najmu powierzchni biurowej w budynku Orco Tower na łączną powierzchnię blisko 1200 m2. Do grona najemców dołączyła międzynarodowa sieć z sektora odzieżowego H&M Hennes & Mauritz, a swoją polską siedzibę powiększyła spółka CALZ Polska reprezentująca znane włoskie marki Calzedonia i Intimissimi.

Poprzez właściwą transformację budynku Orco Tower spółka potwierdziła swe kompetencje w zakresie dostarczania wyjątkowej jakości powierzchni biurowej docenianej przez najemców. Dziś poziom wolnej powierzchni w obiekcie kształtuje się na poziomie zaledwie 8%.” powiedział Jakub Mirosławski, Kierownik Działu Wynajmu Powierzchni Komercyjnych w Orco Property Group w Polsce.

Orco Tower – usytuowanym u zbiegu Alej Jerozolimskich i Jana Pawła II naprzeciwko Dworca Centralnego i Hotelu Marriott w samym sercu w Warszawy – był jednym z pierwszych wysokościowców w Warszawie (dawny FIM Tower). Architektura budynku wzorowana była na późnomodernistycznych amerykańskich wieżowcach z lat 80-tych. Od 2006 roku biurowiec należy do funduszu inwestycyjnego Endurance Fund zarządzanego przez Orco Property Group. Wychodząc naprzeciw nowym wymaganiom rynku, inwestor we współpracy z pracownią architektoniczną Christian Biecher & Associes dokonał gruntownej modernizacji powierzchni biurowych, recepcji oraz elewacji budynku. Prace modernizacyjne zakończyły się w lipcu 2008 roku. W tym roku budynek przeszedł znaczącą modernizację systemu klimatyzacji co zapewnia komfortowe warunki pracy wszystkim najemcom.

W chwili obecnej głównymi najemcami obiektu są wiodące firmy reprezentujące branżę kosmetyczną, odzieżową oraz IT m.in. Comarch, Calzedonia, H&M i Inglot, a także Orco Property Group.

Więcej informacji na stronie: www.orco.pl

Źródło: Orco Property Group

 

Udostępnij artykuł: