Harcerskie święto w Radomsku ze wsparciem ESBANKU Banku Spółdzielczego

Bankowość spółdzielcza

21 hufców, 1700 uczestników, 250 wolontariuszy, a wszystko na największej imprezie harcerskiej w województwie Łódzkim, która odbyła się we wrześniu 2019 r. w Radomsku. Sponsorem Święta Chorągwi Łódzkiej, bo nim mowa, był ESBANK Bank Spółdzielczy.

Święto Chorągwi Łódzkiej
Fot. ESBANK Bank Spółdzielczy, Starostwo Powiatowe w Radomsku

21 hufców, 1700 uczestników, 250 wolontariuszy, a wszystko na największej imprezie harcerskiej w województwie Łódzkim, która odbyła się we wrześniu 2019 r. w Radomsku. Sponsorem Święta Chorągwi Łódzkiej, bo nim mowa, był ESBANK Bank Spółdzielczy.

Sponsorem Święta Chorągwi Łódzkiej był #ESBANK Bank Spółdzielczy

Cele Święta Chorągwi Łódzkiej, które każdego roku odbywa się w innym mieście województwa, to przede wszystkim integracja harcerzy w każdym wieku, a także promowanie idei harcerstwa i aktywnego trybu życia wśród mieszkańców lokalnych społeczności. To także uzupełnianie wiedzy druhów o tematy związane z krajoznawstwem, lokalną historią i kulturą, ponadto kształtowanie postaw patriotycznych, ekologicznych, społecznych i obywatelskich wśród młodych ludzi. Założenia te pozwolił połączyć bogaty program harcerskiego weekendu 20-22 września 2019 r. w Radomsku. A wszystko w atmosferze zabawy oraz szlachetnej rywalizacji w ramach tradycyjnej, harcerskiej gry terenowej.Czytaj także: ESBANK Bank Spółdzielczy z nową strategią >>>

Mottem tegorocznego święta było hasło „Barwy Przeszłości”. “Czerpiemy z ponad stuletniej tradycji organizowania, planowania, a przede wszystkim wychowywania. Dzięki historii nie musimy powtarzać błędów z przeszłości” – uzasadnia wybór Piotr Jaworski, Komendant Hufca Radomsko. Jego zdaniem sukces radomszczańskiej odsłony Święta Chorągwi to dowód niesłabnącej popularności harcerstwa wśród młodych ludzi, możliwy także dzięki finansowemu i organizacyjnemu wsparciu lokalnych władz oraz sponsorów. Wśród nich nie zabrakło ESBANKU Banku Spółdzielczego.Czytaj także: ESBANK wyróżniony za aktywne wspieranie Programu Polska Bezgotówkowa w Grupie SGB >>>

„Wspieramy ludzi stąd – to misja ESBANKU Banku Spółdzielczego, realizowana także poprzez nasze działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Wśród najcenniejszych społecznych inicjatyw, które wspieramy na terenie działania Banku, od wielu lat jest aktywność Hufca Radomsko. W tej aktywności widzimy wartości bliskie sektorowi banków spółdzielczych – szacunek do tradycji, ideę współpracy, zainteresowanie aktywizacją i rozwojem lokalnych społeczności – i cieszymy się, że są one wciąż aktualne dla kolejnych pokoleń harcerzy” – tak zaangażowanie Banku w organizację wydarzenia podsumowuje Marek Rząsowski, Doradca Prezesa ds. Strategii i Rozwoju, który w imieniu ESBANKU Banku Spółdzielczego odebrał podziękowanie od harcerzy.Okazją do podziękowań był uroczysty apel z udziałem około 2 000 osób, poprzedzony paradą harcerzy, który zakończył i podsumował obchody Święta Chorągwi Łódzkiej w Radomsku.
Udostępnij artykuł: