Hoist Finance chce nabyć ok. 1/3 wszystkich nieregularnych aktywów GetBacku

Z rynku

Hoist Finance nadal prowadzi negocjacje w sprawie zakupu od GetBacku nierentownych aktywów i jest na końcowym etapie porozumienia w sprawie nabycia jednej trzeciej tych aktywów.

Logo GetBack
Źródło: Materiały prasowe GetBack

Hoist Finance nadal prowadzi negocjacje w sprawie zakupu od GetBacku nierentownych aktywów i jest na końcowym etapie porozumienia w sprawie nabycia jednej trzeciej tych aktywów.

Zarząd #GetBack zmuszony jest do złożenia w sądzie zupełnie nowej propozycji układowej

"Hoist Finance może potwierdzić, że jesteśmy na końcowym etapie osiągania porozumienia w sprawie nabycia około jednej trzeciej wszystkich aktywów nieregularnych posiadanych przez GetBack" - czytamy w komunikacie.W poniedziałek GetBack poinformował, że Hoist wycofuje się z inwestycji we wszystkie aktywa GetBack, a zarząd GetBack zmuszony jest do złożenia w sądzie zupełnie nowej propozycji układowej. W efekcie zakończenia rozmów z Hoist, zarząd w szybkim tempie wrócił do alternatywnego - dla operacyjnego i inwestorskiego - planu działania. Scenariusz operacyjno-inwestorski zakłada spłatę na poziomie 25% w ciągu 8 lat.Czytaj także: GetBack ustalił z bankami wstępne warunki restrukturyzacji zadłużenia >>>

Nowy scenariusz stopniowego upłynniania aktywów

We wtorek zostanie przedstawiony obligatariuszom całkowicie nowy scenariusz tzw. stopniowego upłynniania aktywów."Hoist Finance pozostaje zaangażowany na polskim rynku i jest gotów uczestniczyć w rozwiązaniach, które mogłyby pomóc stronom powiązanym w zabezpieczeniu zarówno wartości, jak i uczciwego traktowania dłużników" - powiedział country manager Hoist Finance Polska Maksym Wójcik, cytowany w komunikacie.GetBack S.A. w restrukturyzacji jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: