Home Broker wbrew rynkowi – kolejny rekordowy miesiąc

Finanse i gospodarka

Osłabienie koniunktury gospodarczej i ograniczona podaż kredytów nie przeszkodziły Home Brokerowi w ustanowieniu w październiku kolejnego rekordu w sprzedaży mieszkań. Tylko na rynku pierwotnym firma pośredniczyła w sprzedaży 609 lokali, co oznacza trzykrotny wzrost rok do roku. Łączna liczba zawartych w październiku transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości wyniosła 1159 i była o 58% większa niż w analogicznym okresie przed rokiem.

– Sprzedaż mieszkań deweloperskich za naszym pośrednictwem konsekwentnie rośnie z miesiąca na miesiąc w średnim tempie 15%, co oznacza, że w każdym kolejnym miesiącu tego roku poprawiamy wynik przeciętnie o 50 lokali – mówi Damian Milibrand, prezes Home Brokera.

Trzykrotny wzrost rok do roku

Jeszcze w czerwcu liczba sprzedanych mieszkań deweloperskich nie przekroczyła 300, w sierpniu zbliżyła się już do 400, we wrześniu z nawiązką przebiła 500, a nowy rekord z października to ponad 600 sprzedanych lokali deweloperskich. Dla porównania, w październiku 2011 roku za pośrednictwem Home Brokera znalazły nabywców 202 mieszkania deweloperskie. W skali roku wynik sprzedażowy poprawił się więc o ponad 200%! Przypomnijmy, że w III kwartale Home Broker pośredniczył w sprzedaży 1276 mieszkań na rynku pierwotnym, co odpowiada ok. 75% łącznej sprzedaży mieszkań zrealizowanej przez spółki deweloperskie notowane na GPW (deweloperzy giełdowi znaleźli w III kwartale nabywców w sumie na ok. 1700 lokali).

Kryzys nie przeszkadza w biciu rekordów

– Mamy kolejny dowód na to jak skuteczne, i to pomimo kryzysu, może być pośrednictwo w sprzedaży mieszkań – mówi Damian Milibrand. Podkreśla jednak, że nie byłoby to możliwe gdyby Home Broker nie adaptował się szybko do zmieniających się warunków rynkowych. Działania podjęte w tym roku to m.in. silne zacieśnienie współpracy z deweloperami, autorski program pakietowych zakupów mieszkań „trader”, a także umiejętne wykorzystanie wygasającego programu „Rodzina na swoim” (w przypadku 67% transakcji przeprowadzonych w październiku wynegocjowane z deweloperami ceny umożliwiły klientom skorzystanie z dopłat do kredytów).

– Rosnąca w nadzwyczajnym tempie pozycja Home Brokera na rynku mieszkaniowym powoduje, że staje się on partnerem pierwszego wyboru dla wszystkich deweloperów, którzy chcą z sukcesem sprzedawać nieruchomości na trudnym rynku -podkreśla Krzysztof Spyra, szef Grupy Open Finance, do której należy Home Broker.

Liczba wszystkich transakcji większa o prawie 60%

W sumie w październiku za pośrednictwem Home Brokera zawarto 1159 transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości. Po rekordowym wrześniu jest to nowy najlepszy wynik w historii firmy. Gdyby wszystkie zawarte umowy dotyczące rynku pierwotnego znalazły potwierdzenie w fakturach, łączna liczba transakcji byłaby aż o 58% większa niż w październiku 2011 roku, gdy wyniosła 732.

Strategia ciągłego budowania daje efekty

– Wyniki osiągane przez Home Brokera potwierdzają słuszność ogłoszonej w ubiegłym roku strategii rozbudowy Grupy Open Finance – podsumowuje Krzysztof Spyra. Realizując tę strategię grupa powiększyła się nie tylko o Home Brokera, ale też o spółki Open Life i Open TFI. – Rozbudowana grupa utrzymuje dominującą pozycję na rynku doradztwa finansowego i na rynku obrotu nieruchomościami mieszkaniowymi. Ponieważ oprócz tego samodzielnie tworzy produkty inwestycyjne i ubezpieczeniowe może w natychmiastowy sposób reagować na zmieniające się oczekiwania klientów, co dodatkowo zwiększa efektywność działania w segmencie pośrednictwa – dodaje.

Udostępnij artykuł: