Home Broker wyłącznym partnerem Stowarzyszenia Erasmus Student Network

Finanse i gospodarka

Home Broker rozpoczął obsługę studentów przyjeżdżających do Polski z zagranicy w ramach międzynarodowego programu Erasmus. W ramach umowy doradcy Home Broker przygotowują ofertę mieszkań do wynajęcia we wszystkich ośrodkach akademickich, w których znajdują się sekcje ESN Polska.

Home Broker został wyłącznym partnerem Stowarzyszenia Erasmus Student Network w zakresie zakwaterowania studentów zagranicznych. W ramach umowy firma znajdzie lokum studentom z zagranicy przyjeżdżającym do Polski w ramach programu Erasmus. Usługa dostępna jest dla ponad 5000 studentów uczących się w kilkunastu największych miastach Polski (Warszawa, Lublin, Toruń, Wrocław, Poznań, Olsztyn, Gdańsk, Kraków, Gliwice, Katowice, Łódź, Szczecin, Białystok).

Możemy świadczyć taką usługę dzięki rozbudowanej sieci 56 placówek w 33 miastach w całym kraju. W każdym z miast, w naszych oddziałach obsługą studentów przyjeżdżających z zagranicy zajmują się dedykowani doradcy specjalizujący się w rynku najmu i mówiący w języku angielskim – mówi Michał Bukowski, kierownik działu najmu w Home Broker.

Z doświadczenia doradców Home Broker działających na rynku najmu wynika, że takimi klientami powinni zainteresować się właściciele mieszkań znajdujących się w dobrych lokalizacjach oraz w okolicy uniwersytetów. Studenci z zagranicy wynajmują mieszkania przeważnie na jeden semestr, ale w kolejnym semestrze przyjeżdża co najmniej taka sama liczba nowych żaków, co pozwala właścicielowi zachować ciągłość w wynajmie nieruchomości. Erasmusi preferują mieszkania, w których mogą zamieszkać w grupie, ale z osobnym pokojem dla każdego i wspólnym pokojem dziennym. Przy większych metrażach oczekują dodatkowej łazienki. Lokale powinny być w pełni wyposażone, z dostępem do internetu.- Studenci przyjeżdżający do Polski w ramach programu Erasmus dysponują wyższym budżetem niż studenci z Polski. To pozwala na wybór mieszkania w lepszej lokalizacji i o wyższym standardzie. Erasmusi z reguły wybierają większe mieszkania 3-4 pokojowe – dodaje Bukowski.

Osoby zainteresowane wynajęciem swojego mieszkania studentom z programu Erasmus mogą przesłać zgłoszenie na adres rent@homebroker.pl.

Źródło: Home Broker

Erasmus Student Network jest ogólnoeuropejską organizacją studencką, której celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich, w tym zwłaszcza Programu Erasmus. Działalność ESN prowadzona jest na trzech szczeblach: międzynarodowym, krajowym oraz lokalnym. W Polsce organizacja funkcjonuje od 1998 roku. Obecnie w ESN Polska działa 33 sekcji we wszystkich najważniejszych ośrodkach akademickich w Polsce. Hasło „Students helping Students” jest mottem organizacji. Strona internetowa ESN Polska:www.esn.pl

Udostępnij artykuł: