Horyzonty Bankowości 2014: Płać kartą i wypłacaj – usługa dla osób, które lubią płatności kartą i potrzebują gotówki

BANK 2014/03

Zainteresowanie płatnościami bezgotówkowymi rośnie z roku na rok. Jednak nadal wiele osób musi mieć pieniądze w portfelu, np. na kieszonkowe dla dzieci. Właśnie dla takich osób szczególnie przydatna może okazać się usługa MasterCard® Płać kartą i wypłacaj - umożliwiająca wypłacanie pieniędzy z kasy sklepu podczas płacenia za zakupy kartą.

Usługa łącząca płatność kartą oraz jednoczesne wypłacanie pieniędzy jest obecnie dostępna w terminalach punktów handlowo-usługowych na terenie całego kraju, takich jak sklepy osiedlowe, supermarkety czy stacje benzynowe. Dzięki niej posiadacze kart debetowych i wybranych kart kredytowych MasterCard lub Maestro® mogą wypłacać pieniądze podczas codziennych zakupów. Wystarczy odwiedzić punkt z oznaczeniem Płać kartą i wypłacaj, a podczas zakupu poinformować sprzedawcę, że chcemy podjąć gotówkę i określić jej kwotę. Transakcja będzie doliczona do rachunku, dzięki czemu potwierdzamy ją pojedynczym wpisaniem kodu PIN.

Jest to kolejne, po kartach zbliżeniowych MasterCard PayPass™, płatnościach telefonem NFC czy płatnościach mobilnych rozwiązanie, które wpisuje się w innowacyjną linię działania firmy.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: