Horyzonty Bankowości 2015: Bankowanie w różowych okularach

BANK 2015/03

Pogoda w biznesie panuje umiarkowana, nastroje za to wyśmienite. Mimo konfliktu na Ukrainie, problemów z frankiem i groźbą nadregulacji bankowcy z Polski z optymizmem patrzą w przyszłość. I tym się różnią od swoich kolegów na Starym Kontynencie.

Ewa Kadys

Bankowcy z Polski są większymi optymistami niż ich koledzy z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Aż 57 proc. przedstawicieli banków działających na naszym rynku zakłada, że przychody w branży w 2015 r. wzrosną, większość planuje też zwiększenie wydatków na rozwój produktów oraz rozwiązań typu customer experience. Tak przynajmniej wynika z danych f irmy KPMG, która opracowała raport CEE pt. Banking Executive Survey 2014. Na jego potrzeby przeprowadzono badanie, w którym udział wzięło 119 członków zarządów banków z 14 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

– Polskie banki optymistycznie patrzą ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: