Horyzonty Bankowości 2015: Czekamy na przełom

BANK 2015/07-08

W trakcie sesji poświęconej płatnościom mobilnym, podczas Horyzontów Bankowości 2015, można było zauważyć, że przedstawiciele świata finansowego oczekiwali bardziej spektakularnego rozwoju m-płatności. Lada chwila spodziewają się lawinowego wzrostu użytkowników i z tą myślą uruchamiają nowe rozwiązania.

Marcin Złoch

W Polsce jest o 150 proc. więcej urządzeń mobilnych niż komputerów stacjonarnych, a więcej osób ma komórkę niż konto w banku. Wydawałoby się zatem, że płatności mobilne są skazane na sukces. Polska jest światowym liderem pod względem popularności płatności kartami zbliżeniowymi, a coraz częściej przy kasach widać osoby, które zamiast karty przykładają do czytnika telefon, lub podają na terminalu płatniczym kod nadesłany im smsem z aplikacji mobilnej banku. Płatności mobilne to ciekawy i dynamiczny obszar bankowości. Nie dziwi więc zainteresowanie coroczną konferencją “Płatności mobilne”, która jest jedną z części “Horyzontów bankowości”, jednego z najważniejszych miejsc spotkań i wymiany doświadczeń bankowców.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: