Horyzonty Bankowości 2015: Demografia Polski to wyzwanie dla banków

BANK 2015/07-08

O sytuacji demograficznej Polski z punktu widzenia interesów budżetu państwa oraz sektora finansowego, roli imigrantów jako potencjalnie nowych klientów banków, nowych modelach relacji z konsumentami poświęcona była debata ekspertów sesji pierwszej II Forum Strategii Bankowych, zatytułowanej "Społeczne determinanty strategii bankowych po roku 2015".

W opinii Tomasza Frączka, prezesa zarządu Mondial Assistance, banki zaniedbują seniorów nie przygotowując im specjalnych ofert. Zbyt często myślą o nich jako klientach, którzy tylko z nadmiaru wolnego czasu lubią stawać w kolejkach do kasy w oddziale. – Choć sam wkrótce będę takim klientem, nie widzę, aby ktoś skierował do mnie taką spersonalizowana ofertę, nawet teraz, gdy dobrze zarabiam. Jest tak w przypadku banków, gdzie mam konta i ubezpieczycieli, u których wykupiłem polisy. Widać, że banki potrafią przez mobilność i nowe technologie skutecznie trafiać do młodego klienta, ale na nowego typu relację z seniorami wciąż nie mają pomysłu – stwierdził.

Dr Agnieszka Chłoń-Domińczak z Zakładu Demografii Instytutu Statystyki i Demografii SGH, zwróciła uwagę, że ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: