Horyzonty Bankowości 2015: Informatyzacja decyzji operacyjnych – lepsza obsługa potencjalnego i faktycznego klienta?

BANK 2015/03

W relacjach między sferą biznesową a informatyczną często zdarzają się nieporozumienia i niejednoznaczności w komunikacji, które mogą rodzić zdenerwowanie i frustrację. Nie dotyczy to zresztą wyłącznie sektora bankowego, raczej wszystkich firm korzystających z zaawansowanych rozwiązań informatycznych.

Maria Sabiniewicz
WebSphere Brand Manager, IBM Polska Sp. z o.o.

Jedną z głównych przyczyn tej swoistej niekompatybilności sfery IT i biznesu są różnice między cyklem pracy osób zaangażowanych w każdą z nich. Przez grupę biznesową cykl tworzenia systemu IT postrzegany bywa jako proces długi, wręcz rozwlekły. Co więcej, menedżerowie strategii biznesowej, gdy już zdefiniują wymagania wobec systemu, zyskują przekonanie, że implementacja faktycznie zaspokoi ich potrzeby. Mają jednak trudności ze śledzeniem postępów w spełnianiu wymagań, gdy w procesie implementacji zostaną już one przekształcone w kod techniczny. Wypada też wspomnieć, że informatycy otrzymują często wymagania sformułowane nie dość szczegółowo i precyzyjnie. Wiele wymagań określa się dopiero po rozpoczęciu procesu tworzenia oprogramowania.

[...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: