Horyzonty Bankowości 2019: Na dwoje banki wróżyły

BANK 2019/03

Fot. Bulat/stock.adobe.com

W 2019 r. odbędą się podwójne wybory w Polsce, więc niczyje mienie nie jest bezpieczne. A już szczególnie banków. Posłowie mogą chcieć przychylić nieba społeczeństwu kosztem tych, którzy mają pieniądze. Gdyby udało się uniknąć takiego scenariusza, byłby to rok rekordowych zysków sektora bankowego.

W maju wybory do Parlamentu Europejskiego, w październiku lub listopadzie do Sejmu RP. Będzie się działo. Parlamentarzyści na ostatnią chwilę mogą chcieć realizować projekty, które zwiększą szanse na sukces wyborczy. A jedną z takich obietnic, która wraca przed kolejnymi wyborami, a dotąd nie została zrealizowana, jest ostateczne rozwiązanie sprawy kredytów frankowych.

Prawdopodobieństwo realizacji scenariusza jej przegłosowania już wywołało odpowiednie korekty w prognozach dla przedstawicieli sektora. Było nie było, niektóre będą musiały wysupłać z kieszeni setki milionów złotych, w sumie wszystkie banki łączną kwotę rzędu 2,5 mld zł. To byłoby około jednej szóstej zysku całego sektora za ubiegły rok.

Duży moż...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: