Horyzonty finansów 2012: Polskie szanse w Państwie Środka

BANK 2012/01

Chiński pomysł na wprowadzenie gospodarki rynkowej odniósł sukces. Jednak elity Państwa Środka dostrzegają obecnie zagrożenia, jakie niesie z sobą szybki rozwój gospodarki nastawionej głównie na produkcję dla innych. Widać już pierwsze symptomy nowej strategii rozwoju, takie jak inwestycje w rozwój rynku wewnętrznego, promowanie nowych technologii i aktywny udział w gospodarce światowej.

Bohdan Szafrański

Doświadczenia najnowszej historii spowodowały, że podstawową chińską racją stanu stała się samowystarczalność i spokój. Otwarcie się na gospodarkę światową spowodowało, że problemy największych gospodarek mają negatywny wpływ na Chiny. Zachód stara się zachęcić je do aktywnego działania w celu zachowania stabilizacji na świecie.

 

Nowe samoloty Dreamliner będą latały na trasie Warszawa – Pekin.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: