I miejsce dla CANTICUM IUBILAEUM

Bankowość

W sobotę, 12 września 2015 roku w Strzepczu odbył się I Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej "Pater Noster". Niewielka, licząca zaledwie siedmiuset mieszkańców kaszubska wieś Strzepcz w tym dniu niemal podwoiła swoją liczebność. Wszystko za sprawą pierwszej edycji Festiwalu Pieśni Religijnej "Pater Noster", na który przyjechało aż 500 artystów z całego kraju.

W Strzepczu pojawiło się 14 chórów z całego kraju, od Pomorza przez Elbląg, Poznań, a nawet z dalekiej Limanowej. Były to chóry zarówno kościelne, jak i świeckie. Właśnie w kategorii zespołów świeckich zwyciężył “Iuvenales Cantores Lodzienses” z Łodzi. W grupie chórów kościelnych najwyżej oceniony został Chór Mieszany  “Canticum Iubilaeum” z Limanowej, który od lat wspierany jest finansowo  przez Bank Spółdzielczy w Limanowej.

150915.chor.01.600x375

W czasie trasy koncertowej Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM wystąpił w Gdańsku i Gdyni. W piątek 11 września chórzyści koncertowali w  przepięknej Archikatedrze w Gdańsku – Oliwie, gdzie na wyjątkowych organach akompaniował zespołowi Zygmunt Kokoszka. W niedzielę 13 września chór wystąpił z koncertem w  Sanktuarium Matki Bożej Królowej Matki Nadziei, który rejestrowała TV Trwam  oraz  w Filharmonii  Kaszubskiej w Wejherowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej

Udostępnij artykuł: